Zajímavé koncepty hodinek

20. Kvě 2014 | Článek přečten: 5 250 x

Novinky, Videa hodinek, Značky hodinek

Známe spousty druhů a typů hodinek, které se navzájem kříží a doplňují: elegantní, sportovní, luxusní, letecké, potápěčské, vojenské, digitální, automatické, kapesní, bateriové, atd. Stále ale není všem inovacím konec a návrháři a designéři pořád přicházejí s nápady a koncepty, jak by mohly nové hodinky vypadat a fungovat. Asi všichni znáte nový fenomén chytrých hodinek, které představil například Samsung a chystají se také novinky od Googlu a Applu. O tomto typu novátorství jsem ale dnes psát něchtěl. Rád bych se zaměřil spíše na inovace v provedení hodinek, jejich zobrazování času a designu.

Určitě si vzpomínáte, že jeden velmi zajímavý koncept hodinek jsme zde již publikovali. Konkrétně šlo o koncept Mask Watch jehož autorem je Filip Slováček.

Nyní bychom se mohli podívat na další koncepty hodinek, které by určitě stálo za to realizovat.

Harry Winston Opus Eleven – by Denis Giguet

opus11
Jde o limitovanou edici 111 kusů hodinek, které používají naprosto úžasnou technologii. Samotné sestavování času na ciferníků působí jako luštění puzzle hlavolamu. Hodinky mají 3 cylindry, kde hlavní zobrazuje hodiny, menší nahoře minuty a stejně velký dole bije v rytmu srdce hodinek. Strojek se skládá z 566 částí a 155 kamenů. Natažené hodinky mají rezervu chodu 48 hodinek. Pouzdro je z bílého zlata a hodinky jsou na koženém řemenu.

Videa Opus Eleven

Jak funguje Opus Eleven

Představení Opus Eleven

Ziiiro

Než jsem stihl článek vypublikovat, tak se z konceptu staly prodejné hodinky. Designově velmi zajímavé hodinky, které osloví spíše mladší zájemce. Více napoví videa hodinek či web prodejce.
Recenze hodinek Ziiiro


Web prodejce: http://www.ziiiro.com/

Energetický úsporné hodinky Cartier


Web prodejce: http://www.cartier.com/maison/events/cartier-id-two

Další zajímavé koncepty hodinek:

Znáte jiné zajímavé návrhy hodinek? Případně jste se setkali s hodinkami, které jsou něčím výjimečné a chcete se o ně podělit? Můžete využít prostor v komentářích.

Témata

, , , , , , , , , , , ,


Jeden komentář na “Zajímavé koncepty hodinek”

  1. Dan napsal:

    Velmi zajímavý článek hlavně mě zaujaly hodinky ZIIIRO Gravity. Líby se mi jak se mění barva při každé hodině 🙂

    Reagovat

Napište komentář