Traser P 6600 Type 6 MIL-G Sapphire – limitovaná edice pro ČR

27. Čvc 2016 | Článek přečten: 2 300 x

Recenze, Traser

traser-p6600-milg-safir-tritium-02Zajisté jste se již někdy setkali s tím, že jste při výběru hodinek nemohli najít vhodný kompromis mezi všemi požadavky. S tímto problémem se potýkali také milovníci vojenských hodinek od švýcarského výrobce Traser. Nejoblíbenější a zároveň nejprodávanější model P 6600 MIL-G totiž neměl safírové sklíčko, které čeští zákazníci často vyžadují. Novější modely Traser Sand a Traser Red Combat se stejným tvarem pouzdra jako MIL-G přitom safírové sklíčko měly.

Prodejce hodinek Traser firma Helveti se tedy rozhodla ve spolupráci s českým distributorem zkusit na výrobci vyžádat speciální edici hodinek Traser Mil-G se safírovým sklíčkem a vteřinovou ručičkou s tritiovou kapslí. První kusy byly prodány již v předprodeji a další mizí z pultů velkou rychlostí, takže už se pomalu rýsuje objednání další zásilky.

A čím že jsou hodinky Traser P 6600 Type 6 MIL-G tak jedinečné?

Základem úspěchu je především certifikace vojenskou normou MIL-PRF-46374G, typ 3, Class 1. Ta zaručuje vysokou spolehlivost hodinek, nárazuvzdornost, vodotěsnost do 200 m a dlouhou životnost baterie (až 7 let). Hodinky jsou antimagnetické, odolné proti extrémním teplotám a jsou schopné fungovat v jakékoliv nadmořské výšce. Hodinky byly testovány při střelbě z automatických zbraní. Na ciferníku nenesou značku Traser, díky čemuž jsou oficiálně k dispozici v armádních jednotkách mnoha zemí.

Odolnost hodinek je zaručena dvojitou konstrukcí pouzdra. Vnější část je vyrobena z plastu se skelnými vlákny a vnitřní pouzdro je ocelové. Hodinky mají šroubovací korunku a již zmíněné safírové sklíčko. Na lunetě je možné sledovat čas v druhé časové zóně a vedle data na ciferníku najdeme také ukazatel dne v týdnu. Vybrat si můžeme mezi pryžovým a textilním řemínkem.

Samostatnou kapitolou je luminiscence trigalight, která je specifická pro všechny hodinky značky Traser. Díky této technologii není nutné hodinky vystavit světlu, aby posléze v noci svítily, jelikož tritiové kapsle svítí samy od sebe. U modelu Traser P 6600 Type 6 MIL-G svítí zeleně číslovky 1-11, ručičky a luneta, pro lepší orientaci a určení času ve tmě svítí číslovka 12 oranžově. Vylepšená verze modelu MIL-G nabízí navíc svítící vteřinovou ručičku.

Sečteno podtrženo hodinky Traser P 6600 Type 6 MIL-G Sapphire nabízí za cenu lehce převyšující 10000 Kč velmi mnoho a nechávají tak konkurenci daleko za zády.

Témata

, , , , , , ,


Napište komentář