Orient Bambino v novém kabátku

19. Kvě 2023 | Článek přečten: 807 x

Novinky, Orient, Výrobci hodinek

V rámci jarních novinek se u Orientu myslelo také na velmi populární kolekci Orient Bambino z řady Orient Classic. Pro ty, kdo kolekci neznají, by se Bambina dala ve stručnosti popsat jako hodinky s jednoduchým, nadčasovým designem, které se již od svého uvedení těší velké oblibě mezi hodinkovými fanoušky. Nebo ještě lépe řečeno, které patří mezi celosvětové bestsellery značky. Hodinky působí lehkým retro stylem, který je dán především vypouklým sklíčkem, jednoduchými liniemi pouzdra, štíhlými nožkami a podobou číselníků. Kromě skvěle fungujícího designu si svůj úspěch vysloužily také díky velmi přátelské ceně a bývají tak jasnou volbou pro všechny, kdo hledají dobře sedící oblekovky, nebo dostupné, kvalitní a dobře zpracované mechanické hodinky.

Co nového Orient Bambino Version 8 přináší? Hlavními změnami jsou subciferníky na pozicích 10. a 5. hodiny, které jsou ukazateli dne a zobrazením 24hodinového času a také nové barvy, které jsme doposud v kolekci neviděli. Novinky, přicházející ve čtyřech barevných variantách, použitým tvarem pouzdra a korunky, stylem číselníku s římskými číslicemi, střídajícími se na hodinových pozicích s klasickými indexy, se vrací k modelům Orient Bambino Version 2. Do poměrně klasického provedení číselníku však byly, vedle datumovky na pozici 3. hodiny, citlivě zakomponovány i další zmíněné funkce v samostatných subčíselnících a celek tak i tentokrát působí harmonicky a vyváženě

Barevně vyladěná čtveřice

Prvky jako dvojitá stupnice na vnějším okraji číselníku, římské číslice, subtilní ostré ručky, opět za přispění vypouklého minerálního sklíčka, dodávají hodinkám jedinečný retro nádech. Pro číselníky s jemným metalickým leskem byla použita klasická bílá a slonovinová barva, kterou doplňují na světlém povrchu skvěle se vyjímající modřené ručky, dále antracitová se stříbrnými ručkami a největším překvapením a asi nejzajímavější barvou je vínová v kombinaci se zlatými ručkami. Právě toto provedení doporučujeme vidět naživo, protože na fotografiích nemusí zaujmout, ale naživo je jedinečné a nabídku skvěle oživuje. Všechna barevná provedení snadno zkombinujete s jakýmkoliv stylem – potřebujete hodinky k obleku, hodinky vhodné k ležérnímu stylu? Ano, všude tam budou Bambina fungovat. Díky své nízké vodotěsnosti 30 m a koženému řemínku se nehodí snad jen na sport.

Kvalitní designovky za příjemnou cenu

Pouzdro o průměru 40,5 mm, rozměru lug-to-lug 46,5 mm a výšce 12,6 mm doplňuje kožený řemínek s krokodýlím vzorem. Šířka řemínku v místě uchycení je ne příliš praktických 21 mm. Zakončen je trnovou sponou. Barva řemínku se liší v závislosti na zvoleném číselníku, přičemž vínový a slonovinový číselník doplňuje hnědý řemínek, bílý číselník černý řemínek a nakonec antracitový číselník tmavě šedý řemínek.

O pohon modelů Orient Bambino Version 8 se stará mechanický strojek s automatickým nátahem z dílny Orient, kalibr F6B22 s rezervou chodu kolem 40 hodin. Samozřejmostí je možnost ručního nátahu, který využijete tehdy, pokud hodinkám po zastavení potřebujete dodat počáteční energii a hacking (zastavení vteřinovky při nařizování času). Z funkcí nabídne již jmenovaný ukazatel data, dne a 24hodinového zobrazení času. Přesnost strojku by se měla pohybovat v rozmezí -15/ +25 s/den, ale ze zkušenosti víme, že denní odchylka se většinou ustálí na velmi příjemných nízkých hodnotách.

Na závěr tak zbývá zmínit už pouze cenu. Ani tentokrát nás nečeká žádné nemilé překvapení, cena novinek byla stanovena na 7 690 Kč. Opět se zde opakuje to, na čem si Orient zakládá, dělat velmi dobře zpracované klasické mechanické hodinky, které budou nejen dostupné, ale především kvalitní.

A důležité parametry závěrem

Autor textu: Ondřej Korpa

Témata

, , , , , , , , , ,


Napište komentář