Limitky Seiko Astron 5X53 inspirované filmem Resident Evil: Ostrov smrti

26. Kvě 2023 | Článek přečten: 711 x

Novinky, Pánské hodinky, Recenze, Seiko, Značky hodinek

Hodinářské značky se snaží najít inspiraci, kde se jen dá – v módních trendech, v kultovních ikonách, herních konzolích, filmových hitech a mohli bychom pokračovat. Zářným příkladem je také třeba nová série technologicky promyšlených limitek Seiko Astron 5X53, které svým designem odkazují na survival horor Resident Evil: Ostrov smrti, který milují fanoušci po celém světě. Jak tahle novinka vypadá?

Značka Seiko měla při svém výběru motivu, podle kterého vyrobila zbrusu novou edici, velmi šťastnou ruku. Volba totiž padla na postapokalyptický svět Resident Evil, který zbožňují nejen nadšenci celovečerních filmů, ale i majitelé herních konzolí. Jeho nové pokračování Resident Evil: Ostrov smrti odehrávající se ve vesmíru s využitím fotorealistického CGI tak představovalo naprosto ideální inspiraci, která přinese nový zážitek ze zábavy a dostatečnou porci vzrušení. To vše za doprovodu japonských tvůrců. Nové modely ze stáje Seika v podání řady Astron, které jsou typické špičkovou technologií GPS Solar, jsou jakýmsi symbolem života bez hranic a právě spojení s touhle hitovkou se doslova nabízelo.

Resident Evil opět v akci

Resident Evil je natolik úspěšný survival horor, který se může pyšnit četným pokračováním. Nutno zmínit, že takhle edice je úspěšná i prodejně – souhrnně se totiž prodalo více než 130 milionů kopií. Po sérii Resident Evil: Vendette netrpěliví fanoušci čekali na další pokračování, které se nakonec zhruba po šesti letech skutečně dočkali. Letos tak světlo světa spatřil zcela nový Resident Evil: Ostrov smrti, což je CG animovaný japonský film, který opět nadchne zapeklitým příběhem. Ze synopse zjistíme, že D.S.O. agent Leon S. Kennedy se účastní mise, aby zachránil Dr. Antonia Taylora před únosci, ovšem jeho snahu zmaří tajemná žena. Mezitím B.S.A.A. agent Chris Redfield vyšetřuje vypuknutí zombie pandémie v San Franciscu, u níž nelze zjistit příčinu infekce. Oběti mají společné pouze to, že všechny nedávno navštívily ostrov Alcatraz. Po této stopě se Chris a jeho tým následně vydají na ostrov, kde je čekají další hrůzná překvapení.

Limitka stvořená přesně pro film

Zpátky ale k hodinkám, na které se určitě těšíte. Ačkoli model Seiko Astron GPS byl na trh uveden už v září roku 2012, v rámci speciální partnerské spolupráce (a ve své inovované verzi), se opět dostaly na výslunní. Populární postavy z Resident Evil v podání Leona S. Kennedyho a Chrise Redfielda se totiž ve filmu objeví v modelech Astron vytvořený právě pro zmíněný film. Pro tuhle příležitost se ostatně tyto hodinky jeví jako dokonalí kandidáti. Seiko Astron totiž získává ze satelitů v síti GPS vysoce přesné informace o zeměpisné délce i šířce, nadmořské výšce a také časové údaje s maximální možnou přesností. Jediné, co stačí, je pouhé stisknutí tlačítka, pomocí kterého se hodinky přizpůsobí časovému pásmu uživatele.

Série 5X53 je doposud nejvýkonnějším modelem Astron

Řada 5X53 je menší a energeticky úspornější než kdy dříve, přesto aktuálně se může pochlubit nejvyšším výkonem ze všech modelů Astron. Čas uvidí, zda nepřijdou i výkonnější modely. To se ale nechme překvapit. Každopádně předností těchto hodinek je vysokorychlostní nastavení časového pásma, funkce přenosu času a integrovaný smart senzor. V limitované edici pak najdete dva modely, které se od sebe liší designově a vystihují tvář hlavních hrdinů. Výkonnost a moderní technologie jsou totiž u každého modelu z téhle kolekce naprostou samozřejmostí.

Leon S. Kennedy Collaboration Model SSH131 5X53

Poté, co Leon S. Kennedy jakožto policejní nováček přežil Raccoon City, byl rekrutován americkou vládou, aby se stal agentem v D.S.O. Jeho odolnost z něj dělá jednu z nejimpozantnějších vládních zbraní proti bioterorismu. Skvělý a stylový obraz Leona je reprezentován celočerným titanovým pouzdrem a titanovou lunetou se zkratkami světových měst na jeho boku, což ještě více zvýrazňuje robustnost tohoto modelu.

Leonův model využívá černý telecí kožený řemínek, přičemž šedý tematický ciferník ladí s džínovými a koženými bundami, které Leon nejraději nosí. Ostré indexy a vteřinové, minutové i hodinové ručičky hodinek jsou potaženy slonovinově tónovaným LumiBrite, který vytváří vintage styl. Zároveň zajišťuje viditelnost a okamžité rozpoznání času i během nočních misí za slabé viditelnosti.

Chris Redfield Collaboration Model SSH129 5X53

Chris Redfiel je bývalý člen Raccoon City’s S.T.A.R.S a také zakládající člen B.S.A.A, který přežil incident Mansion. Jeho dovednosti, rozhodnost, síla a soucit se mezi jeho kolegy staly legendárními. Model navržený podle něj odkazuje na Chrisovy vynikající bojové schopnosti, houževnatost a impozantní přístup jsou reprezentovány použitím titanového pouzdra chráněného supertvrdým povlakem, jehož vzhled završuje kovový náramek a výrazná osmiboká luneta.

Náramek využívá drobnější články, aby lépe seděl na zápěstí, což zajišťuje pohodové nošení i při ovládání zbraně ve víru boje. Šedozelená barva ciferníku odpovídá uniformě, kterou Chris nosí ve filmu. Číselník také využívá texturu s motivem asfaltu, představující Chrisovu agresivní stránku.

Co spojuje obě limitované edice?

Ačkoli vizuálně se od sebe obě verze hodinek liší, něco mají přeci jen společného. Jejich indexy, sekundová, minutová a hodinová ručička využívají modře zářící LumiBrite, který u běžných modelů z edice Astron nenajdete. Nedílnou součástí je i speciální pouzdro, které na sobě nese logo Resident Evil: Death Island, „Limited Edition“ i sériové číslo od 001/600 do 600/600. Nechybí ani jména hrdinů, která jsou napsána na dýnku hodinek.

Limitovaná edice Leon S. Kennedy Collaboration Model SSH131 5X53 a Chris Redfield Collaboration Model SSH129 5X53 byla vyrobena v celkovém počtu 600 kusů, takže pokud jste velkým fanouškem legendárního Resident Evil, neváhejte moc dlouho.

Témata

, , , , , , , , , ,


Napište komentář