Geneva Watch Days 2023 – hodinářská událost léta zve k návštěvě

2. Čvn 2023 | Článek přečten: 661 x

Novinky

Pomalu se blížíme do poloviny roku a máme za sebou takové hodinkové svátky a akce jako Watches & Wonders, Time to Watches a Inhorgentu. Léto se zdá být okurkovou sezonou, kdy všichni řešíme, kde příjemně strávit prosluněné dny, zregenerovat a nabrat nové síly. Ovšem kolem hodinek se stále něco děje. V letním mezidobí má každý hodinkový fanoušek možnost čerpat informace z onlinu, tak jako po celý rok, ale ještě v létě se můžeme těšit na jednu zajímavou hodinkovou akci. Už na sklonku léta se v Evropě chystá další významná událost, bylo totiž zveřejněno datum konání v pořadí již čtvrtého ročníku Geneva Watch Days 2023.

Jak název akce napovídá, odehrávat se bude ve švýcarské Ženevě, místě hodinkám zaslíbeném. Za vznikem Geneva Watch Days, které se poprvé odehrály v roce 2020, stálo osm významných značek – Breitling, Bulgari, De Bethune, Girard-Perregaux, H. Moser & Cie., MB&F, Ulysse Nardin a Urwerk. K založení této hodinářské akce vedlo zmíněné značky hned několik událostí, mimo jiné ukončení veletrhu Baselworld, nebo těžké období útlumu veřejných akcí spojených s pandemií Covid-19. Cílem bylo přinést moderní, méně formální hodinářskou výstavu umožňující společné setkání výrobců a představení novinek značek všech velikostí. Geneva Watch Days si vybudovaly pověst přátelské akce s jedinečným duchem a slavnostní atmosférou. Výstava Geneva Watch Days se koná ve spolupráci s kantonem a městem Ženeva. Je určena pro prodejce a tisk, a co hodinkové nadšence potěší nejvíce, je skutečnost, že je zcela otevřená veřejnosti.

Letos se návštěvníci mohou na akci obzvlášť těšit, protože letošní Geneva Watch Days 2023, které proběhnou od 29. srpna do 2. září, budou doposud největší. Účast potvrdilo téměř 40 značek, které představí své novinky v pavilonu Rotonde du Mont-Blanc u Ženevského jezera, stejně jako v buticích a vybraných místech po celém městě.

V úterý 29. srpna proběhne slavnostní zahájení akce a již od 30. 8. do 2.9. budou moci návštěvníci ve výstavních prostorách objevovat novinky zúčastněných značek. Každé odpoledne budou k dispozici bezplatné prohlídky s průvodcem pro všechny, kteří budou mít zájem se o světě hodinek dozvědět více. Tyto prohlídky začnou v pavilonu Rotonde du Mont-Blanc a budou pokračovat v buticích a showroomech značek, kde se návštěvníkům dostane vřelého přijetí. 

Mezi letošními zúčastněnými najdete značky: Angelus, Armin Strom, Arnolds & Son, Artime, Bausele, Bianchet, Breitling, Bulgari, Byrne, Konstantin Chaykin, Claude Meylan, Corum, Czapek, De Béthune, Doxa, Frédérique Constant Group, Girard Perregaux, Greubel Forsey , Hautlence, HYT, Jacob and Co, Krayon, Laurent Ferrier, Louis Erard, Massena Lab, Maurice Lacroix, MB&F, H. Moser & Cie., Oris, Perrelet, Phillips, Raketa, Reservoir, Ressence, Singer, Trilobe, Urwerk a Ulysse Nardin.

Už při pohledu na jména vystavujících je jasné, že je rozhodně na co se těšit. Proto pokud máte období od 29. srpna do 2. září ve svém kalendáři stále volné, nabízíme skvělý námět k zamyšlení, čím by bylo možné jej vyplnit. Výlet do Ženevy (nejen za hodinkami) určitě stojí za to. Nabízí totiž příležitost vidět horologická mistrovská díla prestižních značek pěkně pohromadě na jednom místě. Sympatické je, že vítaní jsou opravdu všichni, od tisku a odborné veřejnosti, přes zapálené hodinkové nadšence a sběratele, až po zvědavé kolemjdoucí.

Autor textu: Ondřej Korpa

Zdroj fotek: https://www.gva-watch-days.com/

Témata

, , , , , , ,


Napište komentář