Exkluzivní šperk na exkluzivních hodinkách LadyHawke Tourbillon od Girard-Perregaux

10. Čvc 2010 | Článek přečten: 2 514 x

Dámské hodinky, Girard-Perregaux, Novinky, Značky hodinek

Kreativní partnerství Boucheronu a Girard-Perregaux začalo v roce 2007. V první polovině roku 2010 vyústilo v představení opravdu unikátního kousku – klenotnických hodinek s Tourbillonem se třemi zlatými mosty. Mechanismus hodinek je moderní, éterická reinterpretace kalibru Girard-Perregaux, prezentovaného v roce 1889 na výstavě „Paris Universal Exhibition“, kde také získal zlatou medaili. Ve stejném roce byl podobně oceněn v kategorii klenotnictví také Frédéric Boucheron.

Ladyhawke Tourbillon je opravdu výjimečný šperk – jestřáb svírající hodinky poháněné mechanismem s Tourbillonem se třemi zlatými mosty. Boucheron zde opět potvrdil a posílil svou image klenotníka, který se specializuje na hodinky a šperky s motivy zvířat. Tento unikátní jestřáb je vyrobený ze zlata a zdobený peřím z drahých kamenů. Připomíná středověkou legendu, jež byla v roce 1985 ztvárněna do filmové podoby. Legenda Ladyhawke je plná lásky, tajemství a magie – hlavní hrdinka, jež je přes noc ženou, se se svítáním mění v jestřába.

Girard-Perregaux

Girard-Perregaux

Setkání tzv. Vysoké Hodinařiny a Vysokého Klenotnictví (Haute Horlogerie a Haute Joaillerie) je v této podobě ztělesněním pravého nadšení dvou mistrovských oborů. Mechanismus Girard-Perregaux Tourbillon se třemi zlatými mosty je ikonou hodinářského světa. Tourbillon se skládá ze 72 komponentů, v průměru měří 1 centimetr a váží pouhých 0.3 gramů. Takto komplexní zařízení je celé zdobeno a sestavováno ručně. Boucheron svého zlatého jestřába navrhl tak, aby těsně objímal pouzdro hodinek. Celkově je tento jedinečný kousek osázen diamanty s více než 25 karáty. Model je perfektně vytvarován tak, že jeho jemné peří sotva zavadí o zápěstí svého majitele.

Jean-Christopher Bédos, Prezident Boucheronu, říká: „Jsem velice hrdý na toto partnerství mezi dvěma sesterskými společnostmi, které sdílejí tak bohatou a fascinující historii. Je setkáním na úrovni.“

Luigi Macaluso, Prezident Girard-Perregaux, dodává: „Je mi velkou ctí, že mohu být součástí takto výjimečného partnerství: je to poprvé, kdy se Girard-Perregaux rozhodl poskytnout svůj Tourbillon se třemi zlatými mosty – opravdovou ikonu švýcarské Vysoké Hodinařiny – společnosti Boucheron jako součást takto pohádkového klenotnického výtvoru.

Technické specifikace: Ladyhawke Tourbillon High Jewelry je vyrobený z bílého zlata, posetý 833 různobarevnými diamanty a rubíny. Jeho součástí je Girard-Perregaux Tourbillon se třemi zlatými mosty.

Mechanismus: GP Tourbillon se třemi zlatými mosty, mechanismus s ručním nátahem. Základna mechanismu je osázena 178 růžovými, žlutými a bílými diamanty, mosty jsou zešikmené ručně a pérovník je skeletový. Rezerva nátahu min. 72 hodin.

Pásek: Článkový

Cena: 11 500 000 Kč včetně DPH

TémataNapište komentář