Omega Seamaster Diver 300M: Dočkáme se letos upgradovaného řemínku?

12. Kvě 2023 | Článek přečten: 720 x

Novinky, Omega, Pánské hodinky, Řemínky, Značky hodinek

Omega je jednou ze značek, která ráda redesignuje své modely. A je dost možné, že při příležitosti letošních kulatin se dočkáme obměny legendární řady Omega Seamaster Diver 300M, kterou hodinkoví nadšenci zbožňují. O jaké změny se může jednat? A je pravděpodobné, že by byly nějak radikální?

Už v roce 2021 pustila na trh nový model Speedmaster Professional, který se mohl pochlubit zaoblenými články (podobné jejich „Nixon“ náramku z roku 1969), zúžením z 20 mm v místě uchycení na 15 mm u spony i jednodušší sponou. Na konci roku 2022 pak Omega přidala systém mikroregulace, který o to víc zjednodušil práci s náramkem. O modelu Speedmaster ale nyní řeč nebude. Je to jen vsuvka, která dokazuje, jak značka Omega tíhne k refreshy stávajících modelů. Z jejich portfolia totiž pochází i model Seamaster Diver 300 M, který si už od roku 1993 zachoval původní design. Kromě lehčích změn zůstal jejich náramek věrný své podobě z 90. let. Zanedlouho ale nastane 30. výročí těchto hodinek, takže je dost možné, že co nevidět se dočkáme trochu jiné verze. Zvěsti pak praví, že pokud by se jednalo o změnu, tak s nejvyšší pravděpodobností by se týkala náramku. Jaké alternativy náramků Omega nyní nabízí a jak by nový náramek Seamaster mohl vypadat?

Aktuální podoba náramku Omega Seamaster 300M

V roce 2018 Omega vydala čtvrtou generaci Seamaster 300M. Její součástí byl náramek vizuálně shodný s každou předchozí generací. Náramek je široký pět článků, tedy dva (vnitřní) leštěné a tři kartáčované. Spona je vybavena beznástrojovým systémem mikroregulace a potápěčskou extenzí, která potěší solidní funkčností. Nezúžená šířka 20 mm je však u tohoto náramku běžnou stížností, zato široký profil zajišťuje, že náramek dobře sedí na celém zápěstí. Stejně jako u většiny věcí souvisejících s hodinkami je design náramku (z hlediska zúžení a členění) velmi subjektivní. Pokud máte rádi tento objemný náramek, udělá vám radost, a pokud ne, není úplně třeba čekat na redesign. Omega totiž už teď nabízí spoustu možností.

Alternativ je dnes opravdu požehnaně

Model Omega Seamaster 300M je vlajkovou lodí v rámci potápěčských hodinek značky. Je známý především díky filmům o Jamesi Bondovi. Model Seamaster 300M, který nosí Pierce Brosnan i Daniel Craig, se stal kultovní ikonou i mimo okruhy nadšenců. Je ale zvláštní, že žádný ze současných Seamasters z edice James Bond není na standardním náramku. Edice „007“ a „James Bond 60th Anniversary“ jsou nabízeny na nylonových NATO řemíncích a/nebo s mesh náramkem: ty pořídíte i samostatně. V každém případě je ale pravdou, že 30. výročí hodinek by bylo dobrým důvodem k osvěžení.

Dočkáme se v roce 2023 něčeho nového?

Druhá, třetí a čtvrtá generace Seamaster 300M je od sebe vzdálená 6 let. Aktualizace stávajícího modelu z roku 2023 by byla tedy o rok kratší, ale jak všichni víme, hodinářské značky milují výročí. Je tedy dost možné, že letos uvidíme nový Seamaster 300M, ale vzhledem k historii modelu je zřejmé, že o zásadní změny pravděpodobně nepůjde. Dá se však předpokládat, že by mohlo dojít k zásadnímu přepracování náramku. Zužující se tříčlánkový náramek v oyster stylu – podobný tomu z řady Planet Ocean – by se totiž k Seamasteru báječně hodil. Možná by Omega mohla začít samostatně nabízet originální nezužující se náramek, podobně jako je tomu u mesh náramku a NATO řemínků. Díky zužujícímu se náramku by tyto hodinky mohlo nosit mnohem více lidí – aniž by se změny dotkly designu pouzdra. Je tato změna ale reálná? Pozornost věnovaná novému náramku Speedmaster vede k tomu, abychom tomu věřili, ovšem rigidní historie Seamaster 300M naznačuje něco jiného. Jen čas ukáže, co Omega letos skutečně vydá. Pokud uvidíme přepracovaný Seamaster 300M se zužujícím se náramkem, bylo by to úžasné. Zapuštěný automatický heliový ventil by také nebyl špatný. Co myslíte?

Lucie Rybnikářová Dneboská

Témata

, , , , , , , ,


Napište komentář