Novinky Od Tudorovců: Růže Pokryté Sněhovými Vločkami

20. Dub 2024 | Článek přečten: 274 x

Co se nosí, Novinky, Osobnosti, Tudor, Výrobci hodinek, Značky hodinek

Každému milovníkovi snowflake ruček jistě zaplesalo srdce, když Tudor představil 4 nové modely v rámci akce Watches and Wonders 2024 ve švýcarské Ženevě. O medelech se již vědělo pár dní dopředu a očekávání spatřit je na vlastní oči tvořilo dlouhé fronty u zastávky Tudor! Pojďme se alespoň prostřednictvím tohoto článku podívat, co kuchtíci se štítem ve znaku připravili.

Clair de Rose

Nečekaně článek otevřu novinkou s charizmatickým názvem Clair de Rose, protože dámy mají vždy přednost. Jedná se o stálici v portfoliu značky v dámské kategorii, od období Art-Deco 30. let minulého století. Mistři hodináři zde předvádí dokonalou symbiózu vytříbených detailů a moderní hodinařiny.

Nechybí zde výrazné prvky v podobě šroubovací korunky, do které je vložen leštěný drahokam Cabochon modré barvy. Ten barevně ladí s ciferníkem a nabízí decentní, uklidňujicí podívanou. Reliéfní ciferník je k dispozici s římskými číslicemi, nebo s diamanty. Celoocelové leštěné zpracování přináší ladné křivky pouzdra a pětiřadý „rýžový“ náramek je synonymem pro pohodlné nošení. Vše zajišťuje spona, na které se hrdě tyčí růže, odkazujicí na historii značky.

Automatický kalibr T601 pracuje na 4 Hz frekvenci (28 800 polokmitů) a nabízí základní 38 hodinovou rezervu chodu. Vodotěsnost je i u takto něžného, společenského modelu 100 m a o krásný výhled se stará klenuté safírové sklo.

Každá dáma si pak může vybrat mezi velikostí pouzdra 26, 30 a 34 mm. Ceny jsou v rozmezí od 2 550 €3 420 €.

Black Bay 58 18k

Rok 2021 ukázal, že v Tudoru se nezaleknou používání exluzivních a dražších materiálů a že vše není jen o oceli. V minulosti byly představeny stříbrné, bronzové a zlaté modely. V této novodobé tradici tak pokračují i letos a servírují nám 18 karátové zlato. Novinkou je průhledné dýnko, které se u potápečské edice objevuje zcela poprvé.

Black Bay je stálice, sahajicí až do roku 1958, kdy se jednalo o čistě toolové potápky s vodotěsností 200 m. Broušený tool look zůstává i nadále, avšak díky použitému zlatu se z nich rázem stávají společenské hodinky. Ostatně není to trend poslední doby. Dceřiná společnost Rolex byla první, které se povedlo dostat pracovní hodinky do sféry vyššího luxusu a podobnou, již vyšlapanou cestičkou kráčí i Tudor. Chce to velkou odvahu, z produktu, který byl dříve dodáván vojenským námořním složkám, vytvořit luxus, který si může málakdo dovolit. Hned mi na mysli vyvstává skvělý nápad na dárek pro vysloužilé veterány.

Letos přichází na řadu ne uplně typická zelená barva, která však naprosto dokonale podtrhuje zlaté tóny těchto kompaktních hodinek (39 mm pouzdro, 47,8 mm lug to lug a výška 12,7 mm). Manufakturní strojek MT5400 splňujicí normu COSC nabízí 70 hodinovou rezervu chodu a pracuje s obvyklou 4 Hz frekvencí (28 800 polokmitů). Kryto safírovým sklem a hliníkovou vložkou lunety s pozlacenými indexy a čísly. Black Bay je dodáván na zlatém tahu za 32 500 €.

Black Bay 58 GMT

GMT je dnes populární a už nikoho nepřekvapí ta ručka navíc, která se v hodinkách objevuje stále častěji. Zda se tak často i používá ke svému účelu už je jiná otázka. V Tudoru to vědí již od roku 2018 a nezahálí ani v současnosti. Na první pohled se nic moc nemění od předešlých GMT modelů, je zde však jeden zásadní rozdíl. Předchůdcům byla často vyčítána výška atakujicí 15 mm (14,6 mm), a tak se nejmladší přírůstek vytáhl jen do 12,8 mm. Zda bude tento rozdíl znát při každodenním nošení ukáže až čas, nicméně kritika fanoušků byla vyslyšena.

Firemní kalibr MT5450-U se může pochlubit vysokou přesností, odolností vůči magnetickému poli až do 15 000 gaussů a robustností, díky čemuž splňuje přísné podmínky COSC a Master Chronometer. Víkendová rezerva chodu 68 hodin také potěší. Poctu legendárním potápkám vzdává 200 m vodotěsnost a šroubovací korunka s vygravírovanou růží.

Oboustranná luneta má hliníkovou vložku v kombinaci černé a bordó (burgundy), doplněné o 24 hodinové ukazatele v rose gold tónu, které ladí se zlacenými ručkami a orámováním indexů. S gumovým řemenem s T-fit sponou vyjdou na 4 450 €, na ocelovém tahu pak 4 650 €.

Black Bay

Klasický, všemi oblíbený model Black Bay (který spatřil světlo světa roku 2012) dostal nový kabátek a souzní jak s dnešní dobou, tak s dobou, kdy hodinky měly hlavně sloužit a na nějaký ten šrám se nekoukalo. Jedná se o jakýsi hybrid mezi Pelagos a BB, či Black Bay na steroidech. Svým vzezřením a proporcemi si přímo koledují o nějaké to dobrodružství a vzdávají tak hold historickým kouskům, kde šlo zejména o spolehlivost, jednoduchost a přehlednost. Pokud pro někoho byly původní zlatavé BB moc jemné, tak nová iterace je pro vás jako stvořena.

Klasické 41 mm široké pouzdro lemují broušené a leštěné plochy a výška 13,6 mm se navzdory své robustnosti vleze i pod rukáv. Monochromatické téma se omezuje jen na chladnou stříbrnou ocel, která ve spojení s inkoustově černým číselníkem funguje skvěle. V jednoduchosti je síla a zde to platí dvojnásob. Luneta je klasická, jednosměrná a drží si svou temnou, minimalistickou image.

In-House kalibr MT5602-U opět nabízí víkendovou 70 hodinovou rezervu chodu, pracuje s 4 Hz frekvencí a splňuje normy jak COSC, tak Master Chronometer od švýcarské instituce Metas. 200 metrová vodotěsnost je samozřejmostí, stejně jako klenuté safírové sklo, které dodává ciferníku hloubku a vy se lehce ztratíte v černočerné tmě, kterou prozařuje super-luminova.

K dostání je dle libosti na gumovém řemenu nebo ocelovém tahu. Zde si lze vybrat mezi tří dílným a pěti dílným náramkem. Cenové rozpětí je dle varianty od 4 290 € do 4 620 €.

Marshmallow na závěr?

Abych odlehčil (od temné BB) článek na závěr a odměnil tak čtenáře co dočetli až sem, je tu ještě jeden nový, nevšední kousek. Růžová je v módě a ví to i David Beckham, jehož fotbalový team Inter Miamy CF hrdě nosí právě tyto barvy. A jelikož je Beckham ambasadorem značky Tudor, další spolupráce na sebe nenechala dlouho čekat. Tudor se tak stal oficiálním časomírou Inter Miamy a jeho štít bude hrdě lemovat Miamy Chase Stadium.

Black Bay Chrono s růžovým ciferníkem byl vyroben ve spolupráci s tchajwanským zpěvákem Jay Chou a nyní spatří světlo světa. Nejsou to hodinky pro každého, jen pro vyvolené, kteří se nebojí vystoupit z davu. Právě toto spojuje Tudor, Jay Chou a Davida Beckhama. Hodinky nebudou pro každého zejména z důvodu, že jejich náklad bude omezen na pár kusů.

Kdoví, kam se jednou dostane cena za originální kus. Růžové ciferníky se používají velmi zřídka a na Tudorech jej lze spatřit vůbec poprvé. Na druhou stranu, na nás běžné smrtelníky se stejně nedostane a beztak se hodinky kupují pro radost a ne kvůli spekulaci na zhodnocení, to ví přece každý 🙂

Autor: Patrik Zdvíhal

TémataNapište komentář