Norqain Wild ONE – Sportovní hodinky zítřka

21. Zář 2022 | Článek přečten: 1 647 x

Co se nosí, Novinky, Osobnosti, Značky hodinek

Tři ze čtyř dostupných variant modelu Wild One nabídnou unikátní plastický číselník tvořený z loga společnosti.

Nezávislá švýcarská značka Norqain byla založena teprve roku 2018. Za tuto poměrně krátkou dobu však ve světě tikajících strojků způsobila poměrně velký rozruch. Norqain je na trhu především známý jako výrobce cenově dostupných sportovních hodinek. Dneškem se však tato role bezpochyby změní.

Doslova před několika málo okamžiky uvedla společnost Norqain sídlící v srdci švýcarského hodinářství, v obci Nidau, městečku Bienne, nový model Wild ONE. Na jeho vývoji spolupracovala dva roky s hodinářským guru a marketingovým mágem Jean-Claude Biverem, který se zároveň stal členem představenstva.

Na palubě s J.C. Biverem

Jean-Claude Biver dle svých slov od dvaceti do čtyřiceti let nabíral zkušenosti, aby je posléze zúročil. Nyní je údajně ten správný čas podělit o know-how s mladými talenty, kteří dokáží otřást hodinářským světem. Jean-Claude je proto rád a poctěn, že může podpořit značku Norqain, s jejímž mladým dynamickým týmem sdílí vášeň pro švýcarský hodinářský průmysl.

Detailní pohled na pouzdro

Společnost Norqain ve spolupráci s touto legendou vytvořila nový model, jehož pouzdro otřese zažitými výrobními postupy. 

Norqain vůbec jako první hodinářská značka na světě nabízí pouzdro z uhlíkových vláken i v jiných barvách, než jen v černé, jak tomu bývalo doposud. S tím také úzce souvisí patentovaný materiál NORTEQ. Jedná se o sloučeninu uhlíkových vláken a polymerového pouzdra, jenž z 60% obsahuje ricínový olej.

Do speciální limitované edice NORQAIN x DEAN SCHNEIDER (500ks) byl mimo jiné přimíchán písek z oázy „Hakuna Mipaka” jako součást materiálu při výrobě pouzdra. Navíc z každého prodeje je věnováno 10 % právě této oáze.

Sportovní hodinky zítřka 

Přesně takovým přívlastkem by se směle mohl pyšnit model Wild One. Jeho vlastnosti přímo vybízí k všemožným sportovním aktivitám. Je to právě díky robustnímu pouzdru (42 mm, lug to lug 49,40 mm) a jeho pozoruhodným vlastnostem. Hodinky jsou odolné až do přetížení 5000 G při zachování výjimečné lehkosti. Pouzdro z materiálu NORTEQ je 6,25x lehčí než ocel a 3,5x lehčí oproti titanu. Navíc je taktéž antimagnetické a odolné vůči korozi. Samotný mechanický manufakturní kalibr NN20/1 (Kenissi) s automatickým nátahem se 70h rezervou chodu je pak uložen v titanovém pouzdře. To je obklopené vrstvou z kaučuku, která absorbuje nárazy. Toto všechno je následně upevněno v kleci z materiálu NORTEQ a zabezpečené patentovanými šrouby.

V kombinaci 200M vodotěsností se z modelu Wild One stávají hodinky takřka pro každou příležitost, které snesou jak nástrahy velkoměsta, tak i outdorové aktivity.

Společnost Norqain i nadále nepřestává udivovat hodinářský svět, zejména pak jeho fanoušky. Za skutečně zlomek času se dokázal Ben Küffer obklopit těmi pravými lidmi, aby pohnul ozubenými kolečky tím správným směrem. Přinesl zákazníkům nejen kvalitně zpracované hodinky se zajímavou cenovkou, ale hlavně se svým týmem začíná také výrazně prosazovat na poli inovací. A to je pro budoucnost hodinářství vždy dobrá zpráva.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=v5-A7oF8cPg


Kdo je Jean-Claude Biver?

Jean-Claude Biver se narodil 20. září 1949 a svou kariéru odstartoval v Audemars Piguet. Před jednačtyřiceti lety koupil „skomírající” značku Blancpain, aby ji znovu vrátil lesk a následně ji prodal skupině Swatch Group. Právě Biverovi jsou od roku 1995 mnozí fanoušci Jamese Bonda vděční za spojení s hodinkami Omega.  

V roce 2014 byl Jean-Claude jmenován vedoucím divize hodinek v LVMH. Od té doby byl zodpovědný za značky Hublot, TAG Heuer a Zenith. O čtyři roky později Biver ze zdravotních důvodů rezignoval. Společně se svým synem Pierrem oznámili svou vlastní značku JC Biver, která bude uvedena na trh v roce 2023.


Kdo stojí za společností Norqain?

Ben Küffer založil společnost Norqain v roce 2018. Název Norqain je zkratkou pro sousloví: 

„New, Open-Minded, Rebelliousness, Quality time, Adventure, Independent, and Niche.“

Značka si záhy vybudovala renomé a respekt, když na trh uvedla své modely Freedom a Fredom GMT.

Rodina Küfferů má obrovské know-how ve švýcarském hodinářském průmyslu. Benův otec, Marc Küffer, je předsedou představenstva a má více než 45 let zkušeností s výrobou švýcarských luxusních hodinek. Mimo to strávil 25 let v představenstvu Švýcarské asociace hodinářského průmyslu. Ted Schneider (jeho rodina vlastnila Breitling takřka 38 let) a Mark Streit, legenda švýcarského ledního hokeje, vítěz Stanley Cupu, jsou také součástí vedení a představenstva. Nově se k nim připojil právě Jean-Claude Biver jako poradce. 

V minulém roce značka Norqain dokázala navýšit své prodeje o úctyhodných 50% navzdory problémům souvisejícími s pandemií COVID-19. 

Text: Jiří Marek, Foto a video: Norqain

Témata

, , , , , , , ,


Napište komentář