Hanowa: od měřiče času ve šperku ke sportovním hodinkám

24. Zář 2015 | Článek přečten: 4 451 x

Výrobci hodinek, Značky hodinek

Švýcarských hodinek není nikdy dost, proto jsme se rozhodli nahlédnout do kuchyně další švýcarské značky – Hanowa.

Logo Hanowa Swiss Made

Logo hodinářské firmy Hanowa

Hanowa neboli Hans Noll Watches sice patří k méně známým hodinářským značkám, ale rozhodně to není žádný nováček na trhu. První hodinky Hanowa spatřily světlo světa v roce 1963 a hned si získaly pozornost zákazníků. Tehdy především neobvyklým designem hodinek. Mezi typické výrobky totiž nepatřily náramkové hodinky, ale třeba hodinky v prstenu, hodinky jako přívěsek nebo hodinky na karabině. S příchodem roku 1990 byla Hanowa rozšířena o značku Swiss Military Hanowa zaměřenou na výrobu sportovních hodinek. Ta lákala především relativně nízkou cenou, pověstnou švýcarskou kvalitou a odolností. V současné době je vlajkovou lodí společnosti.

V roce 2015 Hanowa získala jako potvrzení vysoké kvality vyráběných hodinek oficiální licenci Švýcarské konfederace.

Opravdové hodinky pro opravdové muže

Žádné hodinky z plastu, silikonu a nekvalitních sklíček. Kam až oko dohlédne, záplava švýcarské oceli s dodatkem Swiss Made. Největší zastoupení mají v sortimentu celoocelové hodinky. Nouze není o společenské modely, sportovní ani ty univerzální, které při sportu nezničíte a k obleku vypadají jednoduše skvěle.

Nerezovou ocel s označením 316L doplňuje luminiscence od firmy SuperLuminova a u většiny modelů i safírové sklíčko a šroubovací korunka. U quartzových hodinek najdete nejčastěji strojky ETA, Ronda a ISA, automatické pohání ETA nebo Claro a samozřejmostí je průsvitné dýnko hodinek. Kromě hodinek v klasickém stylu nechybí v nabídce Hanowy ani hodinky s praktickými funkcemi jako je chronograf, kompas, tachymetr nebo ukazatel měsíčních fází. I po přidání funkcí na ciferník zůstávají hodinky skvěle čitelné ve dne i v noci.

Hodinky Swiss Military Hanowa

V nabídce značky Swiss Military Hanowa najdete hodinky určené do vzduchu, do vody i na souš.

Švýcarská elegance pro dámy

Dámské hodinky Hanowa nepostrádají nic z kvality a odolnosti těch pánských, pouze průměr pouzdra je menší, linie jemnější a váha nižší. I slušná vodotěsnost, kvalitní luminiscence a safírové sklíčko zůstávají zachovány. Hodinky Hanowa Lady navíc zdobí zlacení žlutým nebo růžovým zlatem, krystaly či podklad ciferníku z přírodní perleti. Hanowě se tím daří vyvracet mýtus, že kvalitní a odolné dámské hodinky nemůžou vypadat hezky.

Hodinky Swiss Military Hanowa Lady Line

Swiss Military Hanowa nezapomíná ani na ženy. Řada Lady Line nabízí kvalitní a odolné hodinky, které skvěle padnou dámské ruce.

Hodinky pro každou příležitost

I přes výše zmíněnou orientaci na sportovní hodinky u Hanowy nechybí řada věnovaná kombinaci švýcarské oceli a keramiky (Hanowa Ceramic) a hodinky v klasickém stylu (Hanowa Classic). Ze sportovnější části sortimentu nelze nezmínit letecké hodinky Hanowa Swiss Military Avio, vysoce mechanicky odolnou řadu pro milovníky výzev Hanowa Swiss Military Challenge a Hanowa Swiss Military Navy určenou všem, kdo se často pohybují jak na souši, tak ve vodě.

Nezáleží, zda lezete po horách, pilotujete letadlo, milujete vodní sporty nebo jen hledáte společenské hodinky na denní nošení. Pokud se chystáte pořídit si švýcarské hodinky, které nabídnou slušnou kvalitu za příjemné ceny, může být Hanowa jedním z kanditátů. Značka nedávno oslavila 50 let existence a stále jde s dobou. Každý rok se v kolekcích objevují nové typy hodinek, nové funkce nebo rovnou celé řady ušité na míru konkrétní skupině zákazníků a sportovců.

Zdroj: http://hanowa.ch/

Alternativou můžou být značky: Wenger, Victorinox a Swiss Military by Chrono

Témata

, ,


2 reakcí na “Hanowa: od měřiče času ve šperku ke sportovním hodinkám”

 1. Jana Vocetková napsal:

  Dobrý den,
  chtěla bych se Vás zeptat, jestli je u Vás možnost automatického zasílání novinek a nových článků z Vašich webových stránek? Pokud ano, ráda bych tyto informace dostávala na e-mailovou adresu j.vocetkova@gmail.com

  Předem moc děkuji a přeji příjemný den.
  S pozdravem

  Jana Vocetková

  Reagovat

Napište komentář