Rios Wave – sportovní i elegantní řemen z mořského predátora

10. Srp 2015 | Článek přečten: 6 220 x

Řemínky, Značky hodinek

Tentokrát se podíváme na řemen z kůže exotického obyvatele oceánů, který patří k nejstarším, stále ještě žijícím živočišným druhům. První zástupci tohoto predátora se objevili již před cca 450 miliony lety, tedy dříve než se objevili první suchozemští obratlovci a před kolonizací kontinentů rostlinami. Pokud typujete, že jde o žraloka, jsou vaše znalosti přírody excelentní.

Rios Wave.

Rios Wave.

O žraločí kůži by se toho dalo napsat hodně, protože jde o velmi zajímavý produkt. Kůže tohoto obávaného mořského lovce je oblíbeným doplňkem zejména potápěčských hodinek. Je drsná a vyznačuje se zvýšenou odolností proti vodě. Žraločí kůže je cca 7x pevnější než hovězí. Povrch, který působí na první pohled jako hladký, je ve skutečnosti tvořen soustavou nepravidelných šupin, které snižují odpor vody. Proto se také její struktura stala předlohou pro speciální plavecké úbory.

Rios Wave - detail žraločí kůže.

Rios Wave – detail žraločí kůže.

Co by to bylo za žraločí řemen, kdyby se s ním nemohlo do vody. S Wave se vody rozhodně nemusíte bát, je vyroben tak, že mu voda neublíží.

Rios Wave v kontrastní kombinaci s bronzovým pouzdrem.

Rios Wave v kontrastní kombinaci s bronzovým pouzdrem.

Rios Wave je zhotoven technologií Art Manuel, což je precizní technologie zahrnující celkem 172 výrobních operací, které vedou ke zhotovení tohoto velmi kvalitního řemenu. Art Manuel je postup, který používá německá společnost Rios 1931 jen u svých nejlepších, ručně vyráběných řemenů.

Rios Wave - stále šedá varianta, pouze jiné světelné podmínky.

Rios Wave – stále šedá varianta, pouze jiné světelné podmínky.

Řemen má zajímavou a členitou strukturu, charakteristickou pro žraločí kůži. Navíc není barva jednolitá, ale tvoří ji více odstínů. Hlavní šedá plocha řemenu je doplněna černým žíháním. Na okrajích je řemen prošitý bílou nití.

Rios Wave – šedočerný řemen je prošitý bílou nití.

Rios Wave – šedočerný řemen je prošitý bílou nití.

Proměnlivá je také tloušťka řemene, která plynule přechází z 6mm u pouzdra na 3mm u přezky. Díky tomuto ztenčení řemen sedí u pouzdra i k robustnějším hodinkovým pouzdrům a zároveň je díky ztenčení lépe ohebný.

Rios Wave se postupně ztenčuje z 6mm na 3mm.

Rios Wave se postupně ztenčuje z 6mm na 3mm.

Z rubové strany je na řemenu uvedena šířka, logo výrobce, výrobní technologie Artmanuel a to, že jde o výrobek z pravé žraločí kůže.

Rios Wave - rubová strana.

Rios Wave – rubová strana.

Spolehlivé uchycení na ruce je realizováno pomocí trnové spony, s tím, že o přečnívající část řemenu se postarají dvě provlékací oka. Typická Rios spona je vyrobena z leštěné nerezové oceli.

Rios Wave je vybaven trnovou sponou.

Rios Wave je vybaven trnovou sponou.

Systém jejího uchycení pomocí pružné osičky umožňuje výměnu za jinou sponu odpovídající velikosti. Je také možno použít například motýlovou nebo překlápěcí sponu, která je k řemenu šetrnější než trnová.

Rios Wave sedí i k elegantním modelům hodinek.

Rios Wave sedí i k elegantním modelům hodinek.

Rios Wave.

Rios Wave.

Milovníci přírody a žraloků můžou zůstat klidní, žraločí kůže je pouze odpadním produktem potravinářského a farmaceutického průmyslu.

Rios Wave.

Rios Wave.

Rios Wave se vyrábí v mnoha barevných provedeních. Testovaný šedý řemen s černým žíháním je univerzální a jak je patrné na fotografiích hodí se jak ke sportovním, tak i elegantním hodinkám.

Rios Wave.

Rios Wave.

Závěrem bych chtěl poděkovat společnosti StrapShop, která mi tento řemen na testování zapůjčila.

 

Text a fotografie: Vít Černý

 

Témata

, , , ,


Napište komentář