Casio – od kalkulaček mezi největší výrobce hodinek

28. Lis 2015 | Článek přečten: 5 338 x

Casio

Japonská firma Casio je dlouholetá stálice na trhu s hodinkami. Její produkce je opravdu široká, počínaje levnými hodinkami za „pár korun“ přes edice hodinek určené speciálně ženám až po hodinky designově specifické a nabité nejnovějšími technologiemi.

Casio začínalo ve 40. letech minulého století výrobou kalkulaček a od 70. let přidalo do svého portfolia hodinky. Postupem času se stalo jedním z největších výrobců hodinek na světě a dnes sponzoruje třeba tým Formule 1 Infiniti Red Bull Racing.

Casio Edifice a Infiniti Red Bull Racing

Krédem firmy je kreativita a přínos. Casio se snaží neustále přicházet s inovativními funkcemi u svých produktů – některé budou představeny dále.

Produktové řady

Produktové řady hodinek mají v současnosti tuto podobu:

 • G-Shock – pánské odolné nárazuvzdorné hodinky, vlajková loď značky

 • Baby-G – dámská a dětská varianta hodinek G-Shock

 • Edifice – pánské hodinky sportovně elegantního vzhledu, většina modelů disponuje chronografem

 • Sheen – čistě dámská kolekce elegantních analogových hodinek

 • Pro Trek – hodinky pro outdoorové nadšence s moderními technologiemi

 • Casio Sports – pánské i dámské sportovní hodinky

 • Radio Controlled – spíše pánské hodinky řízené radiovým signálem

 • Casio Collection – základní řada hodinek s příznivou cenou

Zajímavé technologie v hodinkách Casio

Bluetooth – Casio zkouší prorazit na poli chytrých hodinek, které se propojí se smartphonem promocí Bluetooth. Přínosem tohoto řešení je například synchronizace času telefonu s hodinkami, pohodlné nastavení světového času na druhém ciferníku nebo indikace příchozího emailu. Nevýhodou je omezený počet telefonů, které lze s hodinkami propojit – v současné době obsahuje seznam pouze několik přístrojů od firem Samsung a Apple.

Casio - Bluetooth

Tough Solar – hodinky vybavené touto technologií disponují solárním článkem a dobíjitelnou baterií. Tento systém je podobný technologii Eco-drive od Citizenu. Rovněž zde není potřeba měnit baterii, protože článek a baterie se dobíjí pomocí světla.

Casio - Tough Solar

Wave Ceptorrádiem řízené hodinky přijímají signál od jedné ze šesti věží rozmístěných po světě. České republice nejbližší věž je umístěna v německém městě Mainflingen poblíž Frankfurtu nad Mohanem a měla by mít dosah 1500 km, což pohodlně pokryje celou Českou republiku. Hodinky jsou vybaveny miniaturní citlivou anténkou, která přijímá signál z věží s atomovými hodinami.Casio - Wave Ceptor

GPS Hybrid Wave Ceptor – Casio před nějakým časem uvedlo vylepšenou verzi rádiem řízených hodinek, kterou nazývá GPS Hybrid Wave Ceptor. Jde o kombinaci příjmu signálu z věží s atomovými hodinami a GPS systému používaného například v navigacích. Tento hybridní systém má tu výhodu, že dokáže zjistit přesný čas v podstatě kdekoliv na světě. Příkladem hodinek s tímto řešením jsou např. Hodinky Casio G-Shock GPW-1000.

Triple sensor – ve svých outdoorových hodinkách řady Pro Trek používá Casio 3 senzory k měření těchto veličin:

 • nadmořská výška

 • teplota a tlak

 • směr (zabudovaný digitální kompas)

Pro Triple Senzor

Během pár desítek let Casio dokázalo, že udrží tempo nejen s dobou a požadavky zákazníků, ale i se svou konkurencí. Díky neustálým inovacím dnes patří mezi největší hodinářské značky a nabízí širokou paletu hodinek pro běžné nošení, do společnosti i pro sport.

Text: Vladimír Jelínek

Zdroje:
http://www.casio-europe.com/euro/watch/
http://www.g-shock.co.uk/history/
http://www.gshock.com/technology
http://www.edifice-watches.eu/cz/edificeworld/
https://secure.casio-europe.com/bluetooth/euro/
http://www.sheen-watches.eu/euro/
http://www.protrek.eu/euro/philosophy/
http://www.protrek.eu/euro/technology/triple-sensor/

Témata

, , ,


Napište komentář