Balkánský test – Traser P6600 Red Combat

10. Říj 2014 | Článek přečten: 3 943 x

Recenze, Seriál, Traser

Když cestujete po místech postižených válkou, místech, kde Vás čekají změny počasí a náročné podmínky, potřebujete se spolehnout na vše, co si s sebou zabalíte a co si na sebe oblečete. Samozřejmostí jsou i perfektní hodinky. Jedny takové jsem měl možnost otestovat při cestách po Kosovu a dalších zemích Balkánu. Jaké jsou? Nebudeme předbíhat, přečtěte si recenzi…

Někteří lidé chtějí od hodinek desítky funkcí, nejlépe ať mají i vodotrysk, slot pro sim kartu, foťák a další nesmysly. Já od hodinek očekávám špičkové, vysoce odolné provedení, vodotěsnost, datumovku, ať mohu čas „odečítat“ pohodlně ve dne v noci. A to přesně specifikuje tyto Trasery.

Nebudu se dlouze rozepisovat o tom, jak se dobře nosí, protože to vše je subjektivní, každému sedne něco jiného, ale pokud máte rádi masivnější hodinky, myslím si, že Vám sednou. Hmotnost je vyšší, ale nikterak rušivá. Byl jsem zvyklý na lehčí hodinky, ale po téměř měsíčním nošení Red combatek bych neměnil. Víte, že hodinky máte na ruce. A to je na cestách důležité.

Tento model Traser Red Combat P6600 vychází z již téměř legendárních Mil-G. Red Combaty zdobí velice slušivá červená signální barva. Rázem vojenské hodinky získají sportovní tvář. Jak vidíte na fotografiích hodinek, ciferník je černý, taktéž datumovka a název dne v týdnu. Nebývá to obvyklé, ale já si to nemohu vynachválit, velice přehledné. Kvituji i dva řemínky v balení, jeden z kvalitní pryže a druhý tzv. NATO, druhému zmiňovanému jsem dal v testu přednost.

Safírové sklíčko bych na hodinkách již nikdy neoželel. Po téměř měsíčním testu bych předpokládal, že bude patrné několik šrámů – lehké odření o skály v Kosovu, několik ran při prolézání rozstřílených domů, či písek z pláže. Nic. Bez jediného poškození, ani luneta si neodnesla žádný škrábanec. Vše bez jediné vady na kráse. Vysokou odolnost zaručuje hodinkám i pouzdro, které je ocelové, obalené plastem se skelnými vlákny. Zkrátka na tyto hodinky se můžete spolehnout, stejně, jako se na ně spoléhají vojáci ve světě.

Kdo máte na hodinkách fosforové ručičky věřte, že trigalight, neboli hermeticky uzavřený, mírně radioaktivní plyn tritium je úplně jiná káva. Není třeba žádného celodenního nasvětlování, hodinovka, minutovka, vteřinovka, ale i všech „dvanáct“ hodin svítí stále a to po dobu nejméně 20 let. Trigalight je i na lunetě. V tomto případě jde o modré zbarvení, které je příjemné, nikterak rušivé a s červenou signální barvou krásně ladí. Pro rychlou noční orientaci je trubička tritia na pozici dvanáct provedena v červené barvě. Tritium je v množství použitém v hodinkovém ,,osvitu“ zcela bezpečné, nemusíte se bát v případě poškození. Nic vám nehrozí a dokonalejší letištní rámy (zejména USA, Izrael, Londýn…) nespustí radioaktivní poplach 🙂

Co dodat závěrem? Nelze vynechat fakt, že špičkový strojek Ronda 517.6 se prakticky nezpožďuje, za celý test maximálně o 6 sekund. Hodinky jsem vystavil velkým výkyvům teplot od nuly do čtyřicítek, prašnému prostředí, vlhkosti, slané, mořské vodě, písku, i jsem jim uštědřil pár ran. Čekal bych mírné poškození, ale marně. I po měsíci jsou hodinky jako nové, jejich každodenní nošení nebylo prakticky patrné ani na řemínku. Všem, kteří chtějí nekompromisní kvalitu a spolehlivost mohu Traser P6600 Red Combat s čistým svědomím doporučit.

Hodinky do ČR dováží firma HELVETI, která je zapůjčila k testu. MO cena činí 10290,- Kč

Autor: Michal Voska

Témata

, , ,


Napište komentář