SEIKO Spring Drive Spacewalk

14. Říj 2010 | Článek přečten: 3 286 x

Novinky, Pánské hodinky, Seiko, Značky hodinek

SEIKO Spring Drive Spacewalk jsou vůbec první hodinky navržené speciálně pro použití v kosmickém prostoru. Nyní je dostupná pamětní edice, a to prostřednictvím vybraných maloobchodních prodejen SEIKO po celém světě.

Pamětní limitovaná edice SEIKO Spring Drive Spacewalk

Tyto pozoruhodné hodinky, které byly poprvé představeny na výstavě Baselworld 2008, byly poprvé použity v říjnu 2008, kdy je soukromý vesmírný dobrodruh Richard Garriott vzal do vesmíru při své misi k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Byly vyrobeny výslovně pro tento jeho let do vesmíru a byly zkonstruovány tak, aby vydržely extrémní teploty, tlak a záření, jakým byly vystaveny při činnostech mimo kosmickou loď, neboli při výstupu do vesmíru. Fungovaly bezchybně po celý 12denní let Richarda do vesmíru. Následně, v prosinci 2008, nosil hodinky Spring Drive Spacewalk ruský kosmonaut během pobytu mimo kosmickou loď po dobu 5 hodin a 38 minut. Během této doby pracovaly jak funkce denního času, tak chronografu perfektně, i když byly hodinky nošeny na vnější straně skafandru. Po návratu na Zem byly hodinky zkoumány, posuzovány a testovány v závodu Seiko Epson a byl nezávisle ověřen jejich perfektní výkon během výstupu do vesmíru.

Cílem Richarda Garriotta vždy bylo, aby hodinky pomáhaly vytvářet povědomí o budoucím potenciálu průzkumu vesmíru a zájem o něj. Z tohoto důvodu byly jedny ze dvou hodinek, které Richard vzal do vesmíru, prodány na velmi propagované dražbě v New Yorku v září 2009 za 45.600 USD, což je pozoruhodně mnoho vzhledem k vyvolávací ceně. SEIKO věnovala výtěžek dvěma dobročinným společnostem, které Richard podporuje: Nature Conservancy (ochrana přírody) a Challenger Center for Space Science Education (centrum pro studium vesmíru).

Nyní je pamětní limitovaná edice těchto pozoruhodných hodinek k dispozici veřejnosti. Bude vyrobeno pouze 100 kusů. První z nich byly uvedeny na trh v únoru 2010. Tyto nové hodinky mají naprosto stejné specifikace jako hodinky, které se podívaly do vesmíru, s jednou změnou: je použita šroubovací korunka. Aby bylo zajištěno snadné ruční natahování, nebyla korunka na originálu šroubovací, avšak perfektní fungování hodinek, jak na stanici ISS tak mimo ni odhalilo, že samonatahovací mechanismus ve vesmíru fungoval bezchybně, takže nyní je v pamětní edici použita šroubovací korunka ke zvýšení celkové bezpečnosti pouzdra. Pásek je z balistického nylonu. Další nylonový elastický pásek, který je přesně stejný jako ten, který byl použit ve vesmíru, je součástí speciální prezentační krabičky. Na zadní straně pouzdra je vyryto sériové číslo.

Hodinky jsou prezentovány na balistickém nylonovém pásku.
Je přiložen též elastický pásek, který je stejný jako pásek použitý ve vesmíru.

SEIKO Spring Drive Spacewalk, pamětní edice č. SPS005J1
Pouzdro: vysokointenzitní titan
průměr 53,0 mm (12-6h), 48,7 mm (3-9h)
tloušťka 15,2 mm
hmotnost 92,5 g
Sklo: safírové sklo s antireflexní vrstvou
Voděodolnost: 10 bar
Korunka: šroubovací
Pásek: pásek z balistického nylonu s titanovou přezkou a upínáním suchým zipem, plus elastický nylonový pásek navíc
Strojek: Spring Drive Chronograph kalibr 5R86
hodinová, minutová a sekundová ručička s datumovkou
ručička GMT
ukazatel rezervy chodu
50 kamenů
průměr strojku: 30,0 mm, tloušťka: 7,6 mm
416 dílů
rezerva chodu: 72 hodin bez / při použití funkce chronografu
chronograf až 12 hodin
Přibližná doporučená maloobchodní cena: 28 000 USD

Zdroj: Altro-hodinky.cz

Témata

, , ,


Napište komentář