Golfové hodinky Suunto G6 analyzují švih golfovou holí

17. Říj 2010 | Článek přečten: 4 727 x

Novinky, Pánské hodinky, Suunto, Značky hodinek

Golfový počítač SUUNTO G6 měří švih, jeho vylepšení a zjednodušuje vedení score karty

Golfové hodinky Suunto G6 analyzují švih golfovou holí

Golfové hodinky Suunto G6 analyzují švih golfovou holí

Suunto G6 pomáhá hráčům golfu objevit perfektní švih. Po každém švihu tak hráči mohou kontrolovat své tempo, rytmus, délku zpětného švihu a rychlost. Tato zpětná vazba jim pomáhá identifikovat nejlepší rány, napomáhá vývoji svalové paměti a vede k opakování již pouze dobrých ran.

„Strávili jsme více než 2 roky vývojem a výzkumem integrace 3 akceleračních senzorů do lehounkého (55g) počítače Suunto G6, který je schopen provádět měření pohybu vašeho zápěstí 200krát za sekundu s extrémně vysokou přesností.“

Inovace tohoto náramkového počítače kalkuluje s důsledností, proto Suunto G6 měří i index důslednosti. Tento index značí celkovou přesnost systematicky opakovaných a podobných švihů, čímž odráží přesnost svalové paměti, protože přesnost počítá s důsledností!

Tempo (T) je doba od uvedení hole do pohybu do jejího kontaktu s míčem. Tempo profesionálů se pohybuje mezi 0.9 a 1.3 sekundami. Můžete být však samozřejmě pomalejší, ať už z důvodu fyzické kondice nebo vyššího věku. Tempo také odráží rytmus vašeho švihu.

Rytmus (R) značí trvání downswingu v porovnání s tempem. Například jestliže je rytmus 25%, trvá downswing ¼ švihu. Při procvičování zobrazuje Suunto G6 též délku zpětného švihu.
g6_compDélka (L) zpětného švihu je měřena ve stupních a ovlivňuje rytmus a tempo, je snadno kontrolovatelná a s pomocí Suunto G6 není její zdokonalení problémem. Jestliže jsou tyto parametry v souladu, bude váš švih zakončen ve vyšší rychlosti hlavy hole a vy tak získáte lepší pocit z vaší rány.

Profesionálové vedoucí kurzy tak mají příležitost posunout svou výuku na vyšší stupeň. Měření švihu hráče je nyní snadné, jelikož nyní mohou být laboratorní video testy nahrazeny tímto novým výukovým náramkovým počítačem – wristopem, Suunto G6.

V průběhu hry Suunto G6 zjednodušuje vedení score karty, protože úplně odbourává potřebu papírových záznamů a ukládá informace jako např. score a handicap. Čtyři různé typy hry jen potvrzují, že hráč si svého Suunto G6 může skutečně užít. V průběhu kola Suunto G6 konstantně aktualizuje leadera hry, a proto umožňuje hráčům s rozdílnými handicapy odehrát seriózní soutěž.
Po uplynulém kole může hráč provést prostřednictvím software Suunto Golf Manager podrobnou analýzu hry na PC, díky které je schopen identifikovat oblasti ke zlepšení.

Zdroj: suunto-sports.cz

Témata

, , ,


Napište komentář