„Echt“ letecké chronografy Zeppelin

26. Zář 2017 | Článek přečten: 8 603 x

Recenze, Zeppelin, Značky hodinek

Před nedávnem jsem psal o hodinkách Zeppelin, jednalo se o mechanický model LZ 129. Dnes bych se rád podíval na letecké chronografy od téhož výrobce. Konkrétně se jedná o řadu Zeppelin Chronograph Alarm, ref. 7680-1.

Hodinky zaujmou hned na první pohled – a to díky lehkému nádechu barvy „patiny“ na číselníku, která jim dodává podmanivý vintage look. Nelze si také nevšimnout nápisu „100 Jahre“ (česky 100 let) pod logem výrobce. Je to připomínka slavného Ferdinanda von Zeppelin (1838–1917), úspěšného německého leteckého konstruktéra. Koneckonců vzducholoď, kterými byl Zeppelin ve své době proslulý, je dnes uchována přímo v logu firmy a zdobí tak i náš testovaný model hodinek.

Jak se na letecké hodinky patří, jedná se o poměrně robustní kousek při zachování ještě běžně nositelné a univerzální velikosti pouzdra 42 milimetrů (s korunkou zhruba 46). Tomuto pocitu z hodinek přidává i masivní vypouklé minerální sklíčko, výrazná korunka a silné nožky.

Stejně bytelným dojmem působí i tmavě hnědý řemen z teletinové kůže s kontrastním prošitím a klasickou trnovou sponou značenou logem výrobce.

Pod plným dýnkem, které je k pouzdru přichyceno na závit, se skrývá švýcarský quartzový strojek Ronda (typ 5130.D). Ten mimo běžné funkce – jako je ukazatel data a chronograf – nabízí uživateli i alarm. Někdy se tato drobnost může hodit, ať pro upozornění na konkrétní čas, tak třeba pro buzení, pokud jste na cestách, zapomenete si budík a na noc si vypínáte mobilní telefon. Vestavěné stopky lze použít i v kombinaci s tachymetrickou a telemetrickou stupnicí na číselníku. Chronograf měří s přesností na jednu sekundu a po třicetiminutových úsecích zvládne naměřit až dvanáct hodin měřeného času. Pokud s hodinkami vzlétnete do oblak, jistě tuto funkci oceníte.

Hodinky jsou vodotěsné do 5 ATM, zvládnou tak běžný kontakt s vodou, sprchu i povrchové plavání.

Zaujaly vás hodinky?
Navštivte náš eshop s hodinkami Helveti.cz.

Pokud se detailněji zadíváte na číselník – a že pozornost upoutat umí – všimnete si jeho detailního propracování. Zaujmou jak hodinové indexy, tvořené leskle stříbrnými vystouplými body, tak zanořené gilošované subciferníčky stopek, či obohacující detaily vyvedené v modré barvě. Tvar ruček harmonicky ladí s celkovým historizujícím charakterem těchto chronografů a přenáší nás o desítky let zpět do doby, kdy hodinky byly rodinným šperkem a dědily se z otce na syna. Ostatně, proč se k této krásné tradici nevrátit? Hodinky jsou jednou z mála věcí, které máme denně při sobě a vytváříme si k nim i citový vztah. O to víc, pokud jsou od někoho blízkého.

A jaké je závěrečné hodnocení hodinek? Při aktuální ceně 9.500 Kč se domnívám, že jde o výborný poměr cena/výkon. A to jak z hlediska použití kvalitních materiálů – a jejich precizním zpracováním do finální podoby – či osazení přesným a spolehlivým švýcarským strojkem. Tak také svým originálním designem a značkou samotnou Zeppelin, která má na co navazovat. To vše pod garancí kvality „made in germany“ a snadno si uvědomíte, že za tyto peníze příliš adekvátních alternativ nenaleznete.

Za zapůjčení děkuji obchodu Helveti.cz

Autor: Adam Dvořák

Kde koupit

Hodinky můžete zakoupit na eshopu Helveti.cz.

Fotogalerie

Témata

, , , , , , ,


5 komentářů na “„Echt“ letecké chronografy Zeppelin”

 1. libor napsal:

  Pěkný komentář, opravdu moc hezké hodinky, jen asi technická poznámka – taky vypínám mobil na noc, ale ještě jsem nezažil žádný, kterému by budík nefungoval při vypnutí telefonu.

  Reagovat

 2. Pavel napsal:

  V dnešní době i u chytrých telefonů běžná věc že po vypnutí nefunguje budík.Nokia2 Samsung j3 aj.narozdíl od Aligátora

  Reagovat

 3. liva napsal:

  prosám jak se zapínají a vypínají stopky

  děkuji Olejááááár

  Reagovat

  • Nosime-hodinky.cz napsal:

   Dobrý den,
   horním tlačítkem se stopky pouští a zastavují, spodním tlačítkem se zase vypínají (resetují).
   Hlavní stopková (sekundová) ručička je ta velká. To si lidé často pletou.
   Zdraví, Jiří Štencek

   Reagovat

Napište komentář