Fortis dominují nejen ve vesmíru, ale i ve vodě.

17. Úno 2024 | Článek přečten: 834 x

Fortis, Osobnosti, Výrobci hodinek, Značky hodinek

Švýcarská značka Fortis se nezalekne žádného dobrodružství. Po jejich vesmírných výpravách spojila síly s dálkovým plavcem Romanem Mombellim.

Romano Mombelli je švýcarský dálkový plavec v otevřených oceánech. Jeho největším snem je uplavat Ocean’s Seven, což je jakýsi ekvivalent horolezeckých Seven Summit. Jedná se o zdolání sedmi průlivů: Lamanšský, Gibraltarský, Catalina, Cugarský, Molokai, Severní a Cookův průliv, a to vše bez pomoci neoprenu. (pozn. úspěch v tomto náročném okruhu si může hrdě připsat i češka Abhejali Bernardová)

Mombelli se stal prvním člověkem, který přeplaval Lucernské jezero, čímž si splnil životní sen. Pro Fortis to může znamenat výrazné zviditelnění, protože, pokud by se plavci sedmička povedla, tisk by zajisté odvedl svou práci na jedničku. Ta nejlepší reklama pro odolné hodinky je vždy zatěžkávací zkouška, a to Mombelli může naplno využít v praxi.

Jelikož spolupráce již nějakou dobu trvá, plavce jsme mohli zahlédnout hned s několika modely z řady Marinemaster, které jsou pro tak drsné prostředí stvořeny. Právě řada Marinemaster letos slaví 70 let své existence, tak proč to neoslavit pořádně! Pokud máte dojem, že se bavíme o jiné značce, není tomu tak. Fortis společně s firmou Seiko má výhradní práva na používání názvu Marinemaster. Kdo přišel první s tímto názvem je dodnes záhadou, ale je milé, že se spolu dokážou dohodnout právě takoví giganti hodinářského průmyslu, jakými Seiko a Fortis bezpochyby jsou.

Marinemaster m-44 nabízí zcela unikátní obousměrnou lunetu Gear Bezel, která využívá jedinečný uzamykací systém – patentovaný Fortis Lock System. Nachází se na pouzdru u desáté hodiny a přestože připomíná heliový ventil, jedná se o aretaci lunety. Vodotěsnost se zastavuje na 500 m, takže hodinky lze využít i pro hloubkové potápění. Kalibrem byl zvolen Werk 11, který nabízí nadstandardní prodlouženou rezervu chodu 70 hodin a nese označení COSC. Pro jeho vytvoření uzavřel Fortis partnerství s Kenissi, která je úzce spjata s firmou Tudor. Rozhodně lze tedy očekávat precizní kvalitu.

M-44 a ostatní modely nejen z řady Marinemaster můžete zakoupit v Helveti.

Ve videu můžeme vidět, jak náročné přípravy musí Romano podstupovat, a jeho nezlomnou víru a chuť zdolávat další výzvy. Přejeme Romanu Mombellimu mnoho úspěchů jak v jeho sportovní kariéře, tak v osobním životě!

TémataNapište komentář