Co vše dokážou chytré hodinky?

1. Lis 2018 | Článek přečten: 7 204 x

Chytré hodinky, Inzerce

Jste fanoušci moderních technologií? Fascinuje vás chytrá elektronika? V chytré rodině mobilních zařízení, vedle oblíbených chytrých telefonů, v současnosti zažívají obrovský boom i chytré hodinky, které vedle svých praktických funkcí nabízejí i další možnosti. Ano, stávají se vychytaným módním doplňkem. Vývoj chytrých hodinek jde samozřejmě velice rychle kupředu a s každým novým modelem přicházejí i nové funkce. Jak tedy vypadají chytré hodinky roku 2018?

Chytré hodinky se staly hitem roku 2018

Chytré hodinky se na první pohled od klasických hodinek moc neliší. Stačí se však přiblížit blíž a ihned si povšimnete, že se jedná o zcela odlišné „stroje“. Na rozdíl od klasických hodinek, které vám nabídnou pouze přesný čas, datum, případně rok, nabízejí chytré hodinky celou řadu dalších funkcí. Lze je spárovat s vaším chytrým telefonem, umožňují přístup k internetu, volání, čtení SMS zpráv nebo také i služby GPS navigace.

Chytré hodiny se obecně dělí do dvou skupin: klasické a sportovní, které s oblibou využívají například běžci, protože díky vestavěnému GPS modulu nabízejí sportovcům velmi zajímavá měření. Chytré hodinky jsou také v různých cenových kategoriích. Je možné je zakoupit již v ceně do 3 tisíc korun, kvalitní sportovní hodinky se pohybují i okolo 6 tisíc. Špičkové modely pak okolo deseti tisíc. Nejlepší sportovní chytré hodinky se pohybují ještě výš.

U chytrých hodinek je důležitá i značka

K nejkvalitnějším a nejžádanějším značkám v oblasti chytrých hodinek patří jednoznačně Apple s operačním systémem iOS a také Garmin, kterou známe především z oblasti navigací. Apple je prestižní výrobce MacBooků, iPhonů či iPodů a chytré hodinky vyrábí ve čtyřech řadách.

Apple Watch Series 1 jsou chytré hodinky s dvojjádrovým procesorem. Umožňují sledovat vlastní sportovní aktivity, sdílet data, měřit tréninky nebo si hlídat tepovou frekvenci. Lze s nimi přijímat zprávy, telefonovat, přehrávat hudbu, využívat mail, číst internetové zprávy, disponují kalendářem a také mají mapy.

Apple Watch Series 1 se vyrábí v barvách stříbrného a vesmírně šedého hliníku

Dále pak je v nabídce řada Apple Watch Series 4, která přináší nový design má vylepšené funkce a některé dokonce navíc. Má nový snímač tepové frekvence a nově zkonstruovanou korunku Digital Crown s heptickou odezvou. K novinkám na trhu patří chytré hodinky Apple Watch Series 4 Nike+, které vznikly ve spolupráci s firmou Nike. Umožňují navíc spárovat hodinky s přístroji v posilovně a jsou voděodolné.

Apple Watch Series 4 jsou nyní v novém designu.
Apple Watch Series 4 Nike+ jsou vyrobeny ve spolupráci s firmou Nike.

Garmin vyrábí chytré hodinky pro sport a pro orientaci v terénu

V nabídce Garmin najdete specializované řady chytrých hodinek určených speciálně pro jednotlivé sporty. Základní řada Fenix5X nabízí především navigační funkce. Nejedná se však o klasické chytré hodinky. Řada VívoActive Optic jsou již chytré klasické hodinky, které lze propojit s chytrým telefonem. Kromě základních funkcí nabízejí již GPS přijímač, jež umožňuje měřit některé sportovní aktivity. Řada Forerunner má funkce chytrých běžeckých GPS hodinek, které umí měřit i srdeční tep. Další speciální řadou jsou chytré hodinky v Approach, kterou ocení především hráči golfu.

Chytré hodinky Garmin Forerunner.

Na trhu je celá řada dalších značek

Vedle společnost Apple a Garmin jsou na světovém trhu i další značky, které se zabývají výrobou kvalitních chytrých hodinek. Je to především značka Samsung, jež nabízí chytré hodinky ve dvou řadách, Samsung Gear S3 a Samsung Galaxy Gear. Obě řady nabízejí klasické i sportovní chytré hodinky. Jsou charakteristické unikátními a velmi propracovanými designy a velkým počtem funkcí.

K oblíbeným značkám patří také finské Suunto, které nabízejí i v levnějších modelech s oblibou výškoměr, navigaci či stopky, a u vyšších modelů i možnost potápět se až do sta metrů. Při výčtu značek bychom neměli zapomenout rozhodně na americké chytré hodinky Fibit, jež v kategorii okolo tří nebo čtyř tisíc nabízejí velice pokročilé funkce.

U chytrých hodinek však nezáleží jen na značce, ale i používaném operačním systému. Nejčastěji se setkáte se systémem Androidem Wear, který je kompatibilní se systémem chytrých telefonů Android, WatchOS kompatibilní s iPhony firmy Apple či Tizen, jež vyvinula společnost Samsung.

Co říci na závěr? Pro někoho jsou chytré hodinky jen technologickou hříčkou, pro jiného praktický předmět denní potřeby, bez kterého se již neobejde.

TémataNapište komentář