Ty pravé hodinky PRIM

25. Říj 2018 | Článek přečten: 2 778 x

Inzerce, Prim (ELTON hodinářská)

Značek může být mnoho, ale originál bude vždy jen jeden. A stejně tak tomu je i u české hodinářské firmy Prim. Protože jedině od Prim manufacture získáte ty pravé, české, u nás vyrobené, hodinky.

České Švýcarsko

Valná většina hodinek, které jsou k dostání, pocházejíz největších hodinářských velmocí. Především pak ze Švýcarska. Ovšem hodinky Prim mají tu výhodu, že je možné je označit jako „Czech made“. Primtotiž vyrábí u nás, ne nikde za hranicemi.

V továrně v Novém Městě nad Metují, pěkně pod jednou střechou, vznikají součástku po součástce, krůček po krůčku, dokonalé, originální kousky. Výroba začíná vytvřením každé jedné z výsledních cca 130 součástí, součástek a součásteček, pokračuje výrobou ciferníku, samotným složením hodinek a následným zkoušením, zda je vše v pořádku. Hodinky Prim pocházející z továrny Elton hodinářská, mají dokonce i registrovanou ochrannou známku – Prim manufacture.

Stálé kolekce pro méně náročné

Prim má v nabídce několik stálých modelových řad. Samozřejmostí jsou společenské hodinky. Sem patří třeba modelová řada Diplomat, která vychází z legendárního modelu z 60. let, nebo řada Linea, která je zase nejideálnějším výchozím modelem pro další personalizované úpravy. Stejně tak ale i další modely jsou většinou inspirované některým z modelů předchozích. Nejlepším důkazem jsou hodinky Spartak vycházející z prvních náramkových hodinek, které vůbec byly v Novém Městě vyrobeny.

V modelových řadách Art najdeme mnohé působivé kousky. Elegantní model Sphere, moderní pánské hodinky Cylinder, dámský model Beata pojmenovaný po jejím tvůrci, české módní návrhářce Beatě Rajské. Na některých modelech dokonce Prim spolupracoval s českým návrhářským studiem Olgoj Chorchoj.

Výjimku v portfoliu netvoří ani limitované edice. Mezi ně patří třeba nynější edice Prim Republika L.E., která byla vytvořená ke 100 letům od vzniku Československa. A co víc, u Prim si dokonce přijdou na své i sportovci, protože má ve své nabídce i sportovní řady, jako třeba řadu Bigg shock racing, která byla vyrobena pro rallye Dakar, a dále modely Orlík, Sport, nebo Pilot.

Pro náročné? Na zakázku!

U výroby hodinek Prim se setkáváme se zcela novým postupem. Zákazník se stává spolutvůrcem, protože je mu povoleno se na vzniku hodinek podílet. Je možné nechat si vyrobit hodinky v jednom jediném kusu a zajistit si tak zcel 100% originalitu. V továrně Vám vyjdou vstříc a pomůžou Vám se o vlastních hodinkách uskutečnit.

Materiál a srdce hodinek

Srdcem hodinek je strojek. I ten, stejně jako všechny ostatní části, vyrábí Prim sám. Číselník je pokrytý kvalitním safírovým sklem a řemínky jsou také vyráběné na místě. Jsou většinou kožené, a nebo v případě sportovních hodinek, gumové. To vše Vám zaručí, že se o kvalitu hodinek Prim rozhodně nemusíte bát.

Témata

, ,


Napište komentář