Stocker & Yale SANDY 490, hodinky pro vojáky z NATO

2. Bře 2011 | Článek přečten: 8 871 x

Stocker & Yale, Vaše hodinky

V tomto článku vám představíme hodinky Stocker&Yale SANDY 490, které byly vyrobeny podle armádních specifikací MIL W 4637 4E. Primárně byly určeny pro vojáky Severoatlantické aliance (NATO).

Stocker&Yale SANDY 490

Stocker&Yale SANDY 490

Pouzdro hodinek je o průměru 37 mm (bez korunky). Vyrobeno bylo z plastu plněného skelnými vlákny, vysouvací stěžejky, sklíčko je minerální. Ručky a indexy mají luminiscenci zajištěnou skleněnými kapslemi tritia (H3) – radioaktivní plyn, který vybuzuje luminofor na stěnách kapslí – hodinky svítí stále, poločas rozpadu tritia je asi 12 let.

Stocker&Yale SANDY 490

Stocker&Yale SANDY 490

Tyto konkrétní hodinky byly vyrobeny v roce 1991 a i po dvaceti letech lze v noci odečíst čas. Strojek je z produkce švýcarské firmy SWATCH – ETA 2801 – mechanický s ručním nátahem. Podle těchto armádních specifikací se hodinky vyrábí i dnes, například firma Traser (Traser P 5900 Type 3). Rozdíl je pouze v použitém strojku, mechanický vystřídal quartzový. Hodinky jsou v obvyklém provedení s látkovým řemínkem.

Stocker&Yale SANDY 490

Stocker&Yale SANDY 490

Vodotěsnost je pro vojenské užití dostačujících 100 stop/30 metrů. A jaká je osobní zkušenost s Stocker&Yale SANDY 490 – malé (vejdou se snadno pod manžetu nebo do rukavice), odolné, levné a snadno nahraditelné a nenáročné hodinky, kus vojenské historie.

Autor článku a fotografie: Kibi
Kibi je autorem databáze fotografií a provozovatelem photowatches.eu

Fotogalerie Stocker&Yale SANDY 490

Témata

, , ,


2 reakcí na “Stocker & Yale SANDY 490, hodinky pro vojáky z NATO”

  1. Guru napsal:

    Perfektní hodinky, dobrý článek. Jen tak dál!

    Reagovat

  2. kibi napsal:

    dekuju! 🙂

    Reagovat

Napište komentář