SEW 2021 překvapil: zájmem příznivců hodinek i expozicí časomír Jamese Bonda

1. Lis 2021 | Článek přečten: 702 x

Inzerce, Výrobci hodinek

V pořadí 7. ročník výstavy Salon Exceptional Watches přilákal téměř dvě tisícovky návštěvníků. Vysoká návštěvnost stvrdila velký zájem o hodinářské řemeslo. Pompézní prostory Paláce Žofín tak opět byly kulisou tikajícího světa luxusu.

Po pěti ročnících v Brně a dvou v Praze je Salon Exceptional Watches již tradiční událostí na evropské scéně hodinářských výstav. Potvrzuje to i fakt, že opět proběhne v roce následujícím, tedy v říjnu 2022. „Myslím, že navzdory současným opatřením se nám podařilo uspořádat další zdařilý ročník veletrhu SEW. Dokonce si dovolím říct, že jde o úspěch, připomeňme například zhruba sedm českých výstavních premiér. Hodnotím tak letošní ročník i na základě názorů vystavovatelů a návštěvníků, kteří expozice jednotlivých značek hodnotili velice kladně,“ prozradil ředitel výstavy Jan Pokorný.

Dvoudenní výstava odstartovala v páteční poledne, kdy po boku půvabné moderátorky Sandry Pospíšilové přestřihl pásku ředitel výstavy Jan Pokorný, a to spolu s významnými hosty, jakými byli Taťána Gregor Brzobohatá, Roman Šebrle, Přemek Forejt a Pavel Foltýn, spolumajitel rodinného vinařství Vinofol. Nechyběl ani Igor Sirota reprezentující magazín Hodinky & Šperky, který se opět ujal doprovodného programu. Ten tvořily čím dál více oblíbené přednášky a prezentace jednotlivých vystavujících značek.

Na návštěvníky čekalo, tedy kromě více než tisíce hodinek, příjemné překvapení úzce spjaté s bondovkou Není čas zemřít, která je právě v kinech. Jeden ze salonků totiž obsadila značka Omega, aby jej přetvořila ve speciální výstavu časomír, které agent 007 nosil od roku 1995 do současnosti. Jméno James Bond bylo navíc skloňováno i na závěr výstavy při vyhlášení ankety hodinky roku Watch of the Year 2021 výstavy SEW 2021. Tuto prestižní cenu si odnesly právě titanové Omega Seamaster Diver 300M 007 Edition, jejichž design spoluvytvářel přímo Daniel Craig. Hlavní hvězda nové bondovky totiž získala 197 z celkového počtu 1179 hlasů.

Věřím, že příští rok bude ještě daleko úspěšnější, a to hlavně z hlediska počtu vystavovatelů. S mnohými jsem již v kontaktu a jejich účast mám přislíbenou. Stále máme veliké ambice a chceme potvrdit, že renomé největšího veletrhu luxusních hodinek ve střední a východní Evropě umíme nejen udržet, ale i zvýšit.“ dodává Jan Pokorný.

V průběhu obou dnů bylo možné obdivovat také vystavenou flotilu vozů automobilky Audi před palácem Žofín. Mnozí také podpořili KlokArt, tedy charitativní projekt Fondu ohrožených dětí, a to zakoupením trička s hodinářskými motivy, které nakreslil ilustrátor Richard Svitalský.

Témata

, , ,


Napište komentář