Qlocktwo – čas bez čísel

30. Led 2019 | Článek přečten: 2 351 x

Inzerce

Už jste někdy přemýšleli nad tím, že čísla jsou u hodin přežitek? Pokud ano, pak vězte, že nejste sami. Se stejnou myšlenkou přišla i firma Qlocktwo, která přinesla světu hodinky, kde je čas zobrazován ne číselně, ale slovně.

Zastavit se v čase

Jednou z hlavních myšlenek značky Qlocktwo je, že je třeba se zastavit. Většinou, když se díváte na čas, během sekundy skutečně víte, kolik je. To se ale s hodinkami Qlocktwo změní. 

Abyste vůbec mohli čas na nich přečíst, musíte se na chvíli zastavit. Není to jen o tom, že se podíváte na hodinky a hned víte. Tady musíte chvilku odpověď hledat. Zastavte se proto v čase. Neuškodí Vám to.

Na stěnu i na zápěstí

A když už se dělá něco zajímavého, tak se to samozřejmě nedělá v malém. A přesně proto se značka Qlocktwo rozhodla, že vyrobí rovnou několik variant svých „mluvících“ hodinek. A jaké varianty seženete? Klasické nástěnné hodiny, stolní hodinky a samozřejmě nesmí chybět ani hodinky náramkové.

Nástěnné jsou vyrobené buď z akrylátového skla, nebo z nerezové oceli. A aby toho nebylo málo a aby si skutečně přišel na své i ten největší designový fajnšmekr, tak je tu edice creator’s edition, která je vyrobena ze surové oceli. Nástěnné hodiny mají světelný senzor, který upravuje světelnost písmen podle okolních světelných podmínek. Velikost hodin je 45 x 45 cm. 

Co se týče budíků, ty jsou ve velikosti čtverce o stranách 13,5 cm. I ty je možné sehnat v různých barevných variantách a materiálových kombinacích. 

Samozřejmě firma nezapomněla ani na hodinky pouze na zápěstí. První a velmi úspěšnou edici Qlocktwo W35 ještě dodatečně rozšířila o další edici Qlocktwo W39. Obě přinesly geniální koncept ukazování času slovy na Vaše zápěstí. Rozdíl je pak ve velikosti hodinek. Edice Qlocktwo 35 má velikost ciferníku 3,5 cm, přičemž druhá ho má přesně o 4 mm větší. Hodinky jsou dokonce voděodolné a jak jinak, smaozřejmě jsou vyrobené jen z kvalitních materiálů.

Kdo ocení Qlocktwo?

Originální koncept značky Qlocktwo ocení především ti, kdo chtějí vlastnit něco skutečně originálního. A to buď doma na zdi, nebo jen na ruce. Buď jak buď, hodinky a hodiny Qlocktwo určitě nenechají nikoho chladným. Chcete se vždy během dne na chvíli zastavit? Máte možnost. Qloctwo Vám to umožní. 

Autor: Ondřej Korpa

TémataNapište komentář