Seiko SPB085J1 – Urushi Byakudan-nuri | Lak a měsíc za rozbřesku

4. Úno 2019 | Článek přečten: 1 337 x

Značky hodinek

Nová limitovaná edice z kolekce Presage je inspirovaná Měsícem. Nejpropracovanější technika lakovaní, tradiční lak, tóny barev oblohy a Měsíce těsně před rozbřeskem v pouhých 2000 kusech pro celý svět.

Tyto jedinečné hodinky jsou vytvářeny postupnou aplikací tři tradičních japonských technik. Nejprve je kovová destička číselníku lakována hluboce černým lakem urushi. Lakování se provádí v mnoha vrstvách, příčemž je číselník po každé nové vrstvě důkladně přebroušen. Další vrstva laku uruši slouží jako pojidlo, které se posype tenkou vrstvou velice jemného kovového prášku a vytvoří se tak základ sčítačů. Nakonec je na celý číselník aplikován polotransparentní do červena zabarvený lak uruši, opět v mnoha vrstvách, vždy přeleštěných tak, aby bylo dosaženo co nejjemnějšího vzhledu hodinek. Červená barva na subcifernících připomíná oblohu těsně před svítáním.

Další použitou technikou je maki-e, která je použita pro výrobu srpku indikátoru rezervy nátahu. Srpek se nejprve natře vrstvou laku, který se následně posype jemným zlatým práškem. Mírným poklepáváním se pak prášek rozprostře. Srpek pak připomíná Měsíc nejenom tvarem, ale také jemnou strukturou a lehkým třpytem.

Není divu, že vyrobit takový číselník znamená dlouhé hodiny specializované práce. Každý jeden číselník je vyroben ručně a za jeho výslednou kvalitu odpovídá mistr dílny Isshu Tamura sám.

K vyvážení dojmu z hodinek byla pochopitelně zvláštní pozornost věnována také pouzdru hodinek nebo strojku. Unikátní číselník je tak dobře chráněn v pouzdře o voděodolnosti 100 m a je krytý dvojitě zaobleným safírovým sklem. Použitý strojek je pečlivě opracovaný a zdobený z řady 6R.

Nakonec zbývá dodat, že této limitované edice bylo vyrobeno pouze 2000 kusů, všechny jsou očíslované a mají vlastní speciálně navržené dárkové pouzdro. Nechceme se chlubit, ale víme, kde se ještě dají sehnat!

Zdroj: Seiko

Témata

, ,


Napište komentář