Putovní hodinky Davosa

24. Srp 2017 | Článek přečten: 2 351 x

Davosa, Recenze, Seriál, Značky hodinek

V Helveti.cz opakujeme předchozí nápad putovních hodinek Traser (tzv. štafetový test) a tentokrát do oběhu mezi zájemce pouštíme hodinky Davosa Vintage Diver 162.500.65. Do testování se přihlásilo 42 statečných a po předchozích zkušenostech to vypadá nejméně na 2 roky, kdy budou hodinky obíhat z ruky na ruku.

Tentokrát je putování ozvláštněno cestovním deníkem, kde budou testeři psát své zážitky, zkušenosti nebo snad i kreslit své doplňující kresby.

Jakmile hodinky doputují na konec seznamu, budeme je společně s deníkem dražit. Výtěžek z dražby půjde na dobročinné účely.

Davosa Vintage Diver

Nelze se ubránit dojmu, že se Davosa inspiruje u velmi populárních hodinek Rolex GMT Master 1675. Cena je ale mnohem příjemnější a za švýcarské hodinky zde zaplatíte 8340 Kč.

V hodinkách pracuje švýcarský strojek Ronda 505/24h s komplikací GMT (červená ručka zakončená šipkou). Korunka je zapuštěná mezi vystouplné pouzdro na pravé straně. Vypouklé minerální sklíčko bez lupy nad datumovkou je dokola ohraničeno jednosměrně otočnou lunetou. V případě modelu 162.500.65 má luneta vínovou barvu. U modelu Davosa 162.500.95 je klasická Pepsi luneta. Hodinky jsou dodávány na poctivém koženém řemínku z teletiny, čímž se Davosa příjemně vymyká od podprůměrných řemínků jiných výrobců.

Rozměrově jde o středně veliké hodinky s průměrem pouzdra 39mm a výškou pouzdra 13.5mm. Udávaná voděodolnost je 100m, což zabezpečuje i šroubovací korunka.

Putování hodinek na sociálních sítích

Fotky na Instagramu můžete sledovat pod hashtagem #putovniHodinkyDavosa a stejně tak na sociální síti Facebook najdete příspěvky pod stejným hashtagem. Na hodinkovém fóru Chronomag je putování Davosa hodinek věnováno samostatné vlákno.

Ukázka sdílení hodinek na Instagramu

Galerie fotek

Putování hodinek zajišťuje eshop Helveti.cz. Poděkování patří distributorovi značky Davosa – firmě Herisson a hodinkovému fóru Chronomag.cz.

Zdroje:

Témata

, , , , , , , , , , , ,


Napište komentář