Někdo to rád levné – aneb hodinky pro recesisty

10. Dub 2017 | Článek přečten: 5 369 x

Vaše hodinky

Před rokem jsem koupil v jednom supermarketu pánské hodinky MIRAVAL. Stály mne rovných 50 Kč. Kdyby nešlo o výprodej, pak by to byly pravděpodobně nejlevnější hodinky na světě. Teď si nejspíše řeknete: tahle značka sem nepatří, my jsme seriozní webové stránky.

Jenomže, po čase jsem musel v hodinkách MIRAVAL vyměnit baterii (tu jsem si měnil sám) a k mému překvapení jsem zjistil, že quartzový strojek zdobí nápis Made in Japan. Začal jsem se tedy o hodinky více zajímat a ověřil jsem si i jejich přesnost. Za 10 dní zcela bez výkyvu: + – 0,0 s. Říkám si, to je k nepochopení. Vlastním několik hodinek, mám rád sportovní chronografy a mohu říci, že mé hodinky Seiko za více než 6000,- Kč (SNDF39P1) za stejných 10 dní vykazovaly přesnost + 2s, což je asi odpovídající tolerance v této kategorii.

Hodinky MIRAVAL, které jsem tehdy koupil v levné plastové krabičce, mají minerální sklo, otočnou lunetu a datumovku s lupou, tak trochu ve stylu Rolex. Jediná šeredná věc byl silikonový pásek. Ten jsem později vyměnil za kožený od ZRC taureau nautic. Jak se zdá, i v tzv. světě lidových hodinek, které trochu zůstávají ve stínu a někomu připadají, že jsou „akorát na hraní“, najdeme výrobce, který nás překvapí. Tak nevím, do jaké kategorie patří podle vás?

Autorem je náš čtenář: Petr Podloucký
Fotografie: autor

Poznámka redakce: Rádi dáváme prostor i našim čtenářům, takže pokud máte chuť sepsat svoje zkušenosti s vlastními hodinkami, tak nám je určitě pošlete. Článek uveřejníme v sekci Vaše hodinky nebo Recenze a testy.

Témata

, ,


13 reakcí na “Někdo to rád levné – aneb hodinky pro recesisty”

 1. Rostislav napsal:

  No nevim. Vidim to pouzdro a dost bych se bal o kosili. Ta ocel bude rezat. Nehlede na to, ze hodinky vypadaji opravdu lacine. Jestli je vevnitr nejaka nejlevnejsi Miyota, tak gratuluji. Me hodinky nezaujaly. Ale preji s nimi hodne zdaru. Na internetu maji cenu 200 Kc.

  Reagovat

  • Petr P. napsal:

   Když jsem spatřil cenovku na hodinkách, tak mi můj instinkt velel: „No, nekup to…“ S hodinkami jsem mínil obdarovat svého 6letého vnoučka, ale brzy mě došlo, že mu budou velké. Takže nakonec zůstaly v mé sbírce, kde mám jak moderní Seiko, Pulsary, ale i švýcarské automaty z 60. let. Máte pravdu, na první pohled vypadá pouzdro velmi levně. O to více mne u nich překvapil japonský strojek a bez přehánění – velice dobrá přesnost hodinek. Když vyrazím ven, občas je vyvětrám, vezmu je na ruku a nemohu říci, že bych se za ně styděl.

   Reagovat

 2. Mirko napsal:

  Autorovi blahopřeji k výhodné koupi, přesto mne článek zklamal. Po slibném úvodním prohlášení „Začal jsem se tedy o hodinky více zajímat“ jsem se o mně dosud neznámém výrobci nedočetl vůbec nic. Kdo je/byla firma Miraval? Co vyráběla? Jakou má historii? Kde sídlí? Článek je jak přetržená žížala. Autore, nemohl byste jej laskavě ještě doplnit? Admine, to jste na to autora nemohl upozornit sám?

  Reagovat

  • Nosime-hodinky.cz napsal:

   Dobrý den,
   myslíte si, že o značce Miraval něco autor dokáže najít? Pseudo značka, která dělá hodinky za 199 Kč? My jsme si to nemysleli a podle rychlé rešerše to asi ani nebude možné.
   Nejspíše půjde o firmu, která si nechala na zakázku udělat hodinky v čínské fabrice a vymyslela si jméno pro hodinky Miraval. Víc bychom za tím nehledali.
   Samozřejmě budeme rádi, když kdokoliv článek doplní.
   S pozdravem, admin

   Reagovat

   • Mirko napsal:

    Výborně, vy jste přinesli informaci, kterou jsem očekával – tu o výrobci. Výrobek je popsán v článku.
    Výrobců jsou stovky, ne-li tisíce. Pokud narazím na nějakého nového, zajímá mne, co je to zač.
    V tomto případě jsme dospěli k závěru, že jde o nějakou pseudo firmu, která vrhla na trh jakési čínské hodinky, které jsou překvapivě dobré, a za těch pár šupů do přírody, k ponku či na stavbu určitě stojí

    Reagovat

 3. Dawe napsal:

  Takyto hnus bych si na ruku nikdy nedal, to radeji bych šel bez hodinek.
  ,,cheap watch for cheap peaple – fake watch for fake peaple,,

  Reagovat

  • Petr- autor napsal:

   Článek chtěl s jistou nadsázkou ukázat na hodinky z opačného konce, tedy na jakési dno- v kontrastu s těmi výrobky, které vídáváte na stránkách magazínu – příspěvek ukazuje nejen na konkrétní tuctový výrobek, ale na ten úplně nejlevnější, jaký lze sehnat. O jeho původu, či technické specifikaci, nemá cenu se rozepisovat. Není o čem. Každý víme o co jde. Myslel jsem, že to čtenáři pochopí a zůstanou nad věcí. Mrzí mne, pokud jsem tím někoho urazil, či naštval jeho hodinářské srdce. Rozhodně nejde o můj obdiv k levným hodinkám!! Levné hodinky byly a budou i nadále, proč se o nich nezmínit… Snad to pochopí i čtenář Dawe se svými „peaple“.

   Reagovat

   • Dawe napsal:

    Áno, je tam preklep, písal som to rýchlo a mal som si to lepšie skontrolovať …
    Článku som porozumel a chápem aj citový vzťah autora k takýmto sračkovým (alebo značkovým ?) hodinkám bez akehokoľvek rodokmeňa.

    Reagovat

    • Petr- autor napsal:

     Nelze se překlepnout s písmeny „o – a“, to je praxe, jsou totiž od sebe na opačném konci klávesnice. Takže Dawe, hloupé výmluvy!! Znám podobné lidi – nějaký text opisují – a neboť mu nerozumí, jako vy, tak tam nasekají spoustu chyb. Už nic nepište Dawe! Dejte mi svou adresu a já vám ty hodinky pošlu. Když vás tak vzaly.

     Reagovat

 4. Pavel Š. napsal:

  Já bych ty hodinky úplně nezavrhoval,akorát bych měl strach,bůhví s jakého kovu je vyrobené to pouzdro a co se s toho dostane do těla.Viděl jsem takhle Rolexky (gute kopie!) a ten Němec si je nakonec koupil.Já bych tu odvahu neměl.

  Reagovat

 5. Lubomír Kotek napsal:

  Z článku je zřejmá pravda že přesnost hodinek již davno neodpovídá kvalitě zpracování. A z diskuze je zřejmé, že hodinky již nejsou primárně užívané ke zjištování času ale jsou znakem statusu majitele. Kdyby žádné hodinky nestály víc jako tisícovku, tak by jsme byli ochuzeni o zábavu na chronofórech, protože by nebylo o čem diskutovat a fóra by neexistovaly.

  Reagovat

  • Petr Podloucký napsal:

   Máte plnou pravdu. Co nám nabízejí hodinky za informace? Kromě času, stopek, datumky, dnů v týdnu a možná nějakých dalších dat na lunetě, jsou to prakticky směšná data, oproti množství dat co nabídne mobil, či tablet. Věci, které pořídíte za zlomek ceny hodinek. Přesto kupujeme hodinky. Protože je krásné mít na zápěstí hodinářský skvost. Potěší naše oko, doprovází nás na každém kroku, je s námi mnoho let. Mají svůj příběh. Jsou vkusným doplňkem k obleku apod.

   Reagovat

 6. Jan Slavkovský napsal:

  Před rokem jsem si zakoupil v jednom známém čínském e-shopu za cenu
  hluboko pod 100 USD hodinky, které jsou svým stylem, dnes tak populární,
  volnou variací na německé válečné pozorovatelské hodinky, které tak
  úspěšně reinkarnovala firma IWC se svým modelem Big Pilot a po ní se
  na stejnou cestu vrhla řada švýcarských, německých a jiných renomovaných
  výrobců.
  Vzor není chráněný, hodinový strojkem je přesná kopie UNITAS 6497 (který
  již také není pod patentovou ochranou a je vyráběn řadou firem zvučných
  jmen). Kvalita zpracování a přesnost mechanického strojku (+3sec/den)
  mne přesvědčily o tom, že i hodinky více než 10x levnější než konkurence
  umí někdo vyrobit a s úspěchem prodávat…
  Pravda, asi nenadchnu hodinářské puristy, ale tato čína má pro mne stejnou míru autencity, jako podobné variace pilotek Sinn, Steinhart etc.

  Reagovat

Napište komentář