Mondaine – historie značky

12. Zář 2018 | Článek přečten: 2 082 x

Inzerce, Mondaine, Značky hodinek

Ke zrodu něčeho geniálního stačí velmi málo. Třeba i to, že na jednom nádraží se objeví nové nádražní hodiny, které se samy o sobě stanou symbolem. A pak už stačí jen jeden jediný nápad a na světě je nová značka hodinek.

Začalo to na nádraží

Psal se rok 1944 a právě v té době se ve Švýcarsku na nádraží nové nádražní hodiny. Designérem byl švýcarský inženýr a zaměstnanec švýcarské federální železnice, Hans Hilfiker. Od té doby byly tyto hodiny známé jako Oficiální švýcarské nádražní hodiny.

Tyto hodiny se dokonce staly i švýcarskou národní ikonou a byly často uváděny jako příklad vynikajícího designu 20. století.

Rok 1968 a Mondaine

O 42 let později švýcarská hodinářská firma vlastněná tehdy rodinou Bernheimových přišla s novým nápadem. Inspirovala se modrotiskem těchto slavných nádražních švýcarských hodin a rozhodla se, že z nich vytvoří vlastní kolekci náramkových hodinek.

A tak se také stalo. Na základě modrotisku nádražních hodin vzniká v roce 1968 kolekce firmy Mondaine, The Classic.

Pokrok

Od roku 1968 přicházela firma stále s novými edicemi a kolekcemi. S nimi se snažila už cílit na mnohem širší publikum. A tak se stalo, že v roce 1988 přišla na řadu první kolekce dámských hodinek. Co se týče nádražních hodin, tak v Zurichu se stala zdejší stanice, na které se nachází čtyři metry vysoké nádražní hodiny vyrobené od firmy Mondaine.

Ty jsou opravdu nejslavnějším a nejvýznamnějším bodem, kde se lidé v Zurichu setkávají. Ne nadarmo se mu proto říká „Mondaine Railway Station Meeting Point“.

Jde se dál

V roce 2001 přichází pak firma s další pokrokovou řadou, kterou nazvala výmluvně „EVO – lution“. Hodinky jsou kombinací elegantního designu a vysoké funkčnosti. V roce 2005 pak dokonce firma přišla s vlastní osvětlujícím systémem, který umožňuje vysokou čitelnost ve tmě i bez okolního osvětlení.

Dalším významný krokem bylo vytvoření řady Helvetica, která je nejen inspirována daným fontem, ale dokonce se tento font skutečně na hodinkách objeví. S řadou Helvetica přišla firma v roce 2014. Od té doby pracuje už jen převážně na zdokonalení svých jednotlivých kousků.

Témata

,


Napište komentář