Max Bill MEGA a Meister MEGA – technologické novinky Junghans

8. Srp 2018 | Článek přečten: 1 811 x

Junghans, Novinky, Pánské hodinky

„Styl zvenku, precizní technologie uvnitř.“

Německý Junghans nedávno oznámil své poslední novinky z řady Meister a Max Bill. Jedná se o hodinky s tradičním a nadčasovým vzhledem, které jsou doplněny o moderní technologie. Nových modelů MEGA je celkem osm – čtyři z řady Meister a čtyři z řady Max Bill. Inovace se tentokrát udála uvnitř v podobě nového in-house strojku s označením J101.65. 
Strojek, který sestává z celkem 146 součástek, je řízený pomocí rádiového signálu a zajišťuje naprostou přesnost hodinek. Je multifrekvenční a synchronizuje se tedy se všemi šesti vysílači po světě. Dělá to s úžasnou přesností -/+ 0,006 s za milion let! Skvělá je i přesnost strojku v případě nedostupnosti signálu – -/+ 8 s/rok. Specialitou, která je patrná na první pohled, je pohyb sekundové ručičky – za jednu sekundu poskočí hned dvakrát! Její pozice je dále automaticky kontrolována a případně korigována 1440 krát za den. Strojek disponuje také věčným kalendářem, který funguje i bez rádiového signálu až do roku 2400! Manuální nastavení času stejně jako nastavení časového pásma je možné pomocí korunky. Další ovládání a možnost synchronizace i mimo příjem rádiového signálu zajišťuje mobilní aplikace, která bude brzy k dispozici. Strojek je mimořádně efektivní s výdrží baterie až dva roky.


Co se týká inovací z vnějšku, největší změny podstoupil model Meister MEGA s ocelovým náramkem. Oproti ostatním modelům dostal safírové sklíčko s oboustranným antireflexem a 50m vodotěsnost. Navíc skrze průhledné dýnko můžete obdivovat dokonalost nového strojku.
Modely na kůži pak mají tradiční plexi s povrchem proti poškábání a 30 m vodotěsnost. Dýnko je plné a naleznete na něm mapku světa se zvýrazněnými vysílači a jejich frekvencemi.

Rozměr pouzdra 38,4 mm a luminiscenční ručky stejně jako použitý strojek jsou společné pro všechny čtyři modely Meister MEGA.Max Bill MEGA je oproti Meisteru o málo menší s rozměrem pouzdra rovných 38 mm, jinak jsou parametry shodné, včetně mapky na dýnku. K dostání jsou tři varianty pouze s indexy a jedna s číslicemi.

Témata

, , , , , , , ,


Napište komentář