Galaxy Watch – tikající novinka od Samsungu

13. Srp 2018 | Článek přečten: 2 675 x

Chytré hodinky, Novinky

Nedávno jsme psali o hodinkách 3.0 od Frederique Constant, které jako první spojují smartwatch funkce, klasické ručičkové hodinky poháněné automatickým strojkem a smart analýzu chodu strojku. Minulý týden představená novinka od Samsungu jde na smarthodinky z úplně opačné strany. Učí ryze digitální hodinky tikat.

Hlavní rysy předchozí generace zůstávají stejné: kulaté pouzdro a displej místo ruček a číselníku. Nová je ale grafika displeje v režimu analogových hodin a zároveň funkce Display Always On umožní napodobit vzhled klasických hodinek (jinak se totiž displej automaticky vypíná a zapne se až správným pohybem zápěstí). Další novinkou je tikání. Ano, Samsung už naučil své hodinky tikat.Kromě tikání pak tyto hodinky zvládají například sledování denní aktivity, přehrávání hudby nebo pokročilou navigaci i díky vestavěné GPS a barometru.

Přestože se jedná de facto o malý počítač, mají hodinky krytí IP68, vodotěsnost do 50 m a dokonce splňují vojenskou normu MIL-STD-810G. Nabíjení probíhá bezdrátově i z důvodu zachování vodotěsnosti.Galaxy Watch je k dostání ve dvou velikostech – 42 nebo 46 mm. Kromě velikosti displeje (přes shodné rozlišení) je odlišuje různá kapacita použité baterie a tedy i rozdílná výdrž. Menší vydrží až 45 hodin, zatímco větší až 80.

Předprodej již začal, zařízení bude v prodeji od 7. září s cenou 7 990 Kč za menší variantu a 8 490 za tu větší.

Témata

, ,


Napište komentář