Co nosí velcí šéfové? 6 presidentů a jejich hodinky

18. Srp 2018 | Článek přečten: 3 524 x

Breitling, Citizen, Co se nosí, Patek Philippe, Rolex, Ulysse Nardin

Že jsou pro mnohé hodinky statusovou záležitostí je dobře známý fakt. Říká se, že gentleman by si měl pořídit hodinky přibližně ve výši svého měsíčního platu. Jsou ale výjimky, a to oběma směry. 

V business prostředí jsou hodinky ale i skvělou možností, jak začít odlehčenou konverzaci na nepříjemném jednání. Stačí říci: „Pěkné hodinky!“ Pohled na zápěstí Vám ale může o dotyčném i leccos prozradit. Nosí Váš obchodní partner potápky nebo společenské hodinky? Chronograf nebo jednoduchý číselník? Moderní nebo vintage?

Přínášíme pohled na zápěstí velkých šéfů. Co myslíte, co o nich jejich hodinky poví? Všechny popsané hodinky naleznete v galerii dole.

Doug McMillon, president a CEO Walmartu

Člověk ve vedení největšího amerického obchodního řetězce s tržbami téměř 500 miliard dolarů ročně je rozhodně výjimkou z výše popsaných pravidel. Nosí totiž hodinky Citizen Skyhawk AT JY0000-53E v ceně kolem 11 000 Kč. Jde o starší ocelovou verzi pilotek. Aktuálně je k dostání novinka Citizen Promaster Skyhawk Radio Controlled Titanium JY8069-88E. Oproti Dougovým jsou tyto řízeny rádiem a v titanovém provedení. Nechybí ani safírové antireflexní sklíčko.

Jeffrey Immelt, bývalý CEO General Electric

Immelt se držel jako CEO industriálního giganta celých 16 let. Několikrát byl označen jako nejlepší výkonný ředitel světa. Na svém zápěstí nosí hodinky Breitling Chronospace M78365 v ceně zhruba 150 tisíc korun.

 

Tim Cook, CEO Apple

Člověk v čele nejhodnotnější firmy světa je další výjimkou potvrzující pravidlo. Nosí totiž produkt společnosti Apple, jejich Apple Watch. Hodinky, které jsou už možná spíše malým počítačem, začínají s cenou momentálně na necelých 7 000 Kč.

 

Akio Toyoda, president Toyoty

President největšího světového výrobce automobilů brzy oslaví 10 let ve funkci. Společnost, jejíž šéf nosí na zápěstí hodinky značky Patek Philippe, oznámila další masivní investici do autonomních vozidel. Akio nosí konkrétně model Calatrava 5119G v ceně kolem půl milionu korun.

 

Jeff Bezos, zakladatel a CEO Amazonu

Jeff Bezos, o kterém jsme nedávno psali, že začal se stavbou svých obřích hodin ukrytých uvnitř hory, se také nedávno stal nejbohatším člověkem planety. Časopis Forbes jeho čisté jmění odhadl na 127 miliard dolarů. Ačkoliv nepochybujeme, že tento milovník hodin a hodinek má celou sbírku, byl mnohokrát vyfotografován s hodinkami Ulysse Nardin Dual Time. Jejich cena se blíží 180 tisícům Kč.

 

Warren Buffet, Berkshire Hathaway

A skončíme legendou finančního světa. Dříve nejbohatší muž planety se vypracoval prakticky od nuly a jako předseda a největší akcionář holdingové společnosti Berkshire Hathaway funguje od roku 1970. Ačkoliv je známý svým relativně skromným životním stylem a otáčením každého dolaru nebo centu, na hodinkách si dopřává luxusu. Nosí totiž Rolex Day Date President s cenou přes 750 tisíc Kč.

A jaké hodinky jsou Vaše vysněné?

Zdroj: businessinsider.com

Témata

, , , , , , , ,


Napište komentář