Maskovaná hovězina – řemen Rios Lousiana

21. Led 2022 | Článek přečten: 971 x

Co se nosí, Řemínky, Značky hodinek

Rios Lousiana patří mezi řemeny, jež mají tu výhodu, že se dají považovat zároveň za sportovní i elegantní. Tento řemen pochází z dílen německé společnosti Rios a hrdě se hlásí k tomu, že je produktem ruční řemeslné výroby.

Řemen Lousiana je vyroben z kvalitní teletiny, která je v tomto provedení obarvena na modro. Po obvodě je řemen prošit bílou nití, která tvoří s barvou kůže velmi líbivou kontrastní dvojici. Bílá nit je relativně hrubá, což podtrhuje sportovní tvář řemenu ještě více.

Hovězí kůže má na svém povrchu vyraženu velmi věrnou texturu krokodýlí kůže. Není to pouhý náznak, ale opravdová poctivá 3D struktura.

Struktura je plastická a modrá barva není jednolitá, ale je tvořena několika odstíny. Na přiložených fotografiích můžete sami posoudit, že tento řemen je s běžně prodávanými řemeny, jejichž povrch se tváří, že má strukturu krokodýlí kůže nesrovnatelný. Kvalitní zpracování je prostě patrné na první pohled.

Rubovou stranu tvoří jemná světlá rukavičkářská kůže, která je velmi příjemná na dotek.

Tloušťka řemenu je u pouzdra hodinek 5mm a směrem ke sponě se zužuje na 3mm, což v místě ohýbu zvyšuje flexibilitu a zjednodušuje zapínání.

Správné upevnění na ruce má na starosti trnová spona a dvě provlékací oka, která se spolehlivě postarají o to, aby přečnívající část řemenu byla svém místě. Rios spona má zajímavý oblý tvar a je vyrobena z leštěné nerezové oceli.

Systém jejího uchycení pomocí pružné osičky umožňuje výměnu za jinou sponu odpovídající velikosti. Je možno použít například motýlovou nebo překlápěcí sponu, která je k řemenu šetrnější než trnová.

Lousiana je univerzální řemen, který je použitým materiálem i koncepcí na první pohled elegantní, ale svou masivností, hlubokou strukturou a výrazným prošitím budí také dojem sportovního řemenu. Podrobné informace naleznete ZDE.

Závěrem bych chtěl poděkovat společnosti StrapShop, která řemen na testování zapůjčila.

Text a fotografie: Vít Černý

Témata

, , , ,


Napište komentář