Hublot a Nespresso představují model Big Bang Unico Nespresso Origin vyrobený z recyklovaných kávových kapslí

20. Říj 2023 | Článek přečten: 1 123 x

Hublot, Novinky, Recenze, Značky hodinek

Přátelský přístup vůči přírodě a maximální podpora ekologie má v současném světě zelenou. Vidět to ostatně můžeme třeba v gastronomii, módě, ale také hodinkách. Je spousta značek, které se v rámci svých kolekcí zaměřují na recyklované materiály a jednou z nich je také značka Hublot. Ta se společností Nespresso spojila síly a dohromady vytvořily výjimečný projekt, který vychází z jejich společných hodnot inovace, dokonalosti a udržitelnosti. Výsledkem je naprosto unikátní model Big Bang Unico Nespresso Origin, jehož ikonicky zelenkavý odstín mluví snad za vše. Ovšem pozor, barevně sice zelenáčem je, ovšem svým vybavením a technologií ani zdaleka. No pojďme je okouknout společně.

Dvě ikonické švýcarské značky způsobily revoluci ve světě hodinářství a kávy. Přesně takové zprávy kolovaly napříč hodinářskými médii začátkem letošního června. Mnoho hodinářských i ekologických nadšenců poté zajásalo nadšením, když spatřili Big Bang Unico Nespresso Origin, první hodinky vyrobené z recyklovaných hliníkových kapslí a kávové sedliny, které jsou skvělým spojením kreativity a odborných znalostí obou značek. A není se čemu divit. Až je totiž uvidíte i vy, a odhalíte jejich příběh, rychle se vám dostanou pod kůži.

Až futuristicky laděný číselník zaujme svou robustností

Big Bang Unico Nespresso Origin je výsledkem úzké spolupráce mezi výzkumnými a vývojovými týmy společností Hublot a Nespresso. Recyklovaný hliník (pocházející z hliníkových kapslí) utváří zajímavý model s pouzdrem o průměru 42 mm, poctivou korunkou, poměrně robustní lunetou se šrouby i velkými, snadno ovladatelnými tlačítky. Při pohledu na číselník vidíte do samotného strojku, což se na první pohled (vzhledem k dalším prvkům) může zdát trochu nepřehledné, ale věřte, že oči si rychle zvyknou. Na číselníku, který hraje zelenou barvou v kombinaci s bílými detaily, naleznete také dva subčíselníky, přičemž nechybí ani datumovka, kterou je tedy o něco snazší přehlédnout. Ručkám a číselníku pak nechybí rovněž luminiscence, proto se s nimi neztratíte ani za zhoršené viditelnosti. Co může být maličko matoucí, jsou číslice schované pod vteřinovkou – avšak opět, je to něco, na co si po chvilce nošení zvyknete.

A co se povrchu týče, jasně zelená barva je získána eloxováním hliníku, jeho následným leštěním a saténováním. Zcela identickou úpravou prošla i korunka a tlačítko. Dýnko pouzdra je vyrobené z Eco-Titanu (což je recyklovaný titan), stejně je na tom také spona na pryžovém řemínku či sportovním řemínku na suchý zip.

Pryžový řemínek nadchne nejen tím, že je eko, ale také svou pohodlností

Gumový pásek spojuje kávovou sedlinu a recyklovanou pryž. Díky patentovanému systému vyměnitelných řemínků One Click, který byl vyvinutý značkou Hublot, lze řemen vyměnit za verzi se 100% recyklovanou tkaninou vyvinutou ve spolupráci s partnerem Nespresso, tedy přesněji společností SingTex. Tkanina, nazvaná Scafé, se skládá z 5% kávy a 95% recyklovaného polyesteru. Je to navíc zcela poprvé, co byl takový materiál použit k výrobě řemínku hodinek.

Našim výzkumným a vývojovým týmům trvalo celý rok, než dosáhly jednotnosti barev sedmi různých materiálů hodinek, našly správnou rovnováhu ingrediencí, provedly testování kvality a trvanlivosti všech komponent produktu,“ říká generální ředitel společnosti Hublot Ricardo Guadalupe. Ikonická zelená barva hodinek je poctou kapsli Nespresso Master Origins Peru Organic.

Okouzlující balení jako další prvenství

Dalším prvenstvím je zbrusu nový box pro Big Bang Unico Nespresso Origin zvaný GreenBox vyvinutý značkou pro všechny nadcházející kolekce hodinek, přičemž vyrobený je z dubového certifikovaného masivu (a to včetně pantů). Odnímatelný vnitřek je vyroben z 98% ekologických a recyklovaných komponentů. Pro tuto spolupráci byl originální box ozdobený logy obou značek, jež jsou vyrobené rovněž z kávové sedliny.

Big Bang Unico Nespresso Origin je dokonalou ilustrací harmonického soužití cirkulární ekonomiky a luxusu. Ukazuje, že cirkulární výrobky mohou být stejně elegantní a rafinované jako konvenční luxusní výrobky, což dokazuje, že je možné kombinovat ekologické hodnoty a estetické požadavky bez kompromisů,“ poznamenává Guillaume Le Cunff, generální ředitel společnosti Nespresso.

Nikoho nejspíš nepřekvapí, že se jedná o limitku, které se vyrobilo pouhých 200 kusů pro celý svět. Pokud se vám líbí, s jejich pořízením pak rozhodně neotálejte.

Témata

, , , , , , , , , , , , , ,


Napište komentář