Hodinky EPOS 3391 Blue Stars pod drobnohledem

24. Led 2017 | Článek přečten: 2 113 x

Epos

Švýcarská značka Epos patří k těm, které zaujmou nejen perfektním zpracováním a kvalitou materiálu, ale také neotřelým vzhledem. Jedním z modelů, o nichž to platí do posledního detailu, jsou EPOS 3391 Blue Stars. A právě do zákulisí výroby tohoto modelu Epos umožnil nahlédnout.

EPOS 3391 Blue Stars
Nadčasový design v kombinaci s ciferníkem ztvárňujícím noční oblohu nabízí zajímavou alternativu ke klasickým pánským společenským hodinkám. Design hodinek je umocněn zobrazením současné měsíční fáze umístěným na pozici šesté hodiny. Dalším zajímavým detailem je ručička ve tvaru půlměsíce ukazující den v měsíci. Mezi 10. a 11. hodinou naleznete také ukazatele uvádějící den v týdnu a měsíc, zakomponované v neobvyklém úhlu.

Noční obloha na ciferníku hodinek zaujme na první pohled. Zajímavým detailem je i ručička ve tvaru půlměsíce.

Do pouzdra s průměrem 41 mm je zasazen automatický švýcarský strojek ETA 2892 s rezervou chodu až 42 hodin. Jeho chodem se můžete kochat skrze průsvitné dýnko.

Kromě pouzdra z ušlechtilé oceli chrání strojek další důležitá součástka – vysoce odolné safírové sklíčko. Hodinky jsou vodotěsné do 5 ATM.

Srdce a tvář hodinek EPOS 3391 Blue Stars

Pohled do výroby hodinek EPOS Blue Stars

Hodiny soustředěné a precizní práce a pod rukama hodinářů se z jednotlivých komponentů pomalu rýsuje podoba hodinek EPOS 3391 Blue Stars.

Po dokončení kompletace a upevnění řemínku jsou hodinky podrobeny několikadennímu testování, aby se prokázalo, že splňují všechny potřebné standardy.

O značce Epos

Švýcarská značka Epos vznikla v roce 1925, kdy ji ve městě Vallée de Joux založil hodinářský nadšenec James Aubert. V té době už si vyzkoušel jemnou hodinářskou prací například při vývoji hodinkových strojků Valjoux a Landeron a chuť vyvíjet stále něco nového ho neopustila ani v budoucnu. Své zkušenosti v duchu hodinářské tradice předal svému synovi a zeťovi, který je dodnes hlavním hodinářským konstruktérem značky Epos. Právě v jeho dílně vznikají strojky s komplikacemi jako big date, regulator s měsíčními fázemi, indikátor nátahu nebo jumping hour.

Nástup technologie Quartz v osmdesátých letech postupně proměnil sortiment většiny hodinářských značek. Švýcarský hodinářský expert Peter Hofer však stále věřil v budoucnost mechanických hodinek a ve spolupráci s Jeanem Fillonem, zetěm Jamese Auberta, založil společnost Montrés Epos SA. I přes velkou oblibu quartzových hodinek zůstává Epos stále věrný primárně mechanickým hodinkám i dnes.

Zdroj: http://www.epos.ch/wotmepos3391/

Témata

, , ,


Napište komentář