Značka hodinek: Epos

23. Čvn 2010 | Článek přečten: 4 571 x

Epos, Výrobci hodinek, Značky hodinek

Vznik značky Epos se datuje do r. 1925, kdy ji ve městě Vallée de Joux založil James Aubert (1884-1939), hodinářský nadšenec, který celý svůj život zasvětil vývoji nových hodinářských mechanismů a své první zkušenosti získal při vývoji hodinkových strojků Valjoux a Landeron.

epos-logo

epos-logo

Podle hodinářské tradice předal své zkušenosti svému synovci Jeanu Aubertovi a jeho zeti Jeanu Fillonovi, který je dodnes hlavním hodinářským konstruktérem firmy Epos. V jeho dílně (v těsné spolupráci s dalšími hodinářskými mistry) vznikají nejsložitější hodinářské strojky pro zn. Epos – indikátor nátahu, velký datum, regulátor, jumping hour,…

V osmdesátých letech minulého století nová quartzová technologie zcela změnila hodinářský průmysl – nikdo (kromě několika luxusních značek) nechtěl vyrábět mechanické hodinky. Peter Hofer byl jedním z těch, kteří věřili v jejich budoucnost a ve spolupráci se svojí manželkou založil v r. 1983 firmu Montrés EPOS SA, přímého následovníka původní firmy se zaměřením na mechanické hodinky.

Více informací na: www.epos.ch

TémataNapište komentář