Certina DS-1 Powermatic 80 – dvojitá ochrana ze Švýcarska

21. Čvn 2021 | Článek přečten: 1 076 x

Certina, Novinky, Značky hodinek

Každý kdo hledá spolehlivé švýcarské mechanické hodinky pro každodenní použití za rozumnou cenu, by neměl přehlédnout model DS-1 Powermatic 80 od firmy Certina. Jedná se o žhavou novinku, která by měla být dostupná od července 2021.

Tyto hodinky, které výrobce označuje jako městské, mají zároveň moderní design i jistou dávku retro nádechu. Kombinace magické modré barvy a zlatých ruček dodává hodinkám exkluzivní vzhled, který podtrhuje zajímavě tvarované pouzdro.

Zatímco na textilním pásku, který krásně ladí s barvou číselníku, působí ležérním dojmem a rozhodně skvěle doplní šortky a tričko, tak na ocelovém náramku (tahu) jsou to spíše elegantní hodinky, které skvěle padnou ke košili a saku. Díky rychloupínacím stěžejkám (osky uchycující pásek) je výměna rychlá a jednoduchá. Ochránce přírody jistě potěší, že je pásek vyroben z recyklovaného polyesteru, odpadu vyloveného z oceánu.

Zkratka DS zamená Double Security, čímž Certina popisuje to, že takto označené hodinky mají vůči běžnému standardu zvýšenu odolnost vůči mechanickému poškození (1. zesílené safírové sklo, 2. těsnění na hřídeli korunky, 3. dvojité těsnění na korunce, 4. speciální těsnění zadního víčka, 5. zesílené zadní víčko).

Dalším důležitým znakem těchto hodinek je použití nového kalibru ETA Powermatic 80 (pečlivá recenze v AJ ZDE). Tento strojek poskytuje hodinkám vyšší odolnost vůči magnetickému poli a zejména více než třídenní rezervu nátahu. U těchto hodinek se majitel nemusí bát zastavení, i když je odloží na celý víkend.

Podrobné technické informace o modelu Certina DS-1 Powermatic 80 C029.807.11.041.02 naleznete ZDE.

Text: Vít Černý

Fotografie: Helveti

Témata

, , ,


Napište komentář