Audemars Piguet Extra Thin Royal Oak

4. Úno 2012 | Článek přečten: 7 186 x

Audemars Piguet, Novinky, Pánské hodinky

Kdyby měl člověk vyčlenit jeden model, který se zapíše do historie, byl by to rozhodně tento! Je to právě Royal Oak, který má na design hodinek takový silný vliv již od roku 1972 a zanechal hlubokou a trvalou stopu v historii hodinářství. Stále stejně fantastické, takové jsou první luxusní sportovní hodinky v ocelovém provedení na světě, ze kterých jejich nijak neslábnoucí úspěch činí základní a neodmyslitelnou součást kolekce.

Audemars Piguet Extra Thin Royal Oak

Audemars Piguet Extra Thin Royal Oak

Toto nové referenční číslo se přibližuje původnímu vzoru, jak si jen lze představit: znalci ocení skutečnost, že ciferník současného modelu má stejný vzor,jako hodinky původní – „Petite Tapisserie“, který předznamenává nový standard pro modely Extra-Thin Royal Oak. Tento motiv je řemeslně zpracován v manufaktuře na historických strojích podle ramolayé neboli reliéfní techniky. Tento proces umožňuje provádět simultánní vyřezávání čtverců proložených síťovaným vzorem s jemnými rýhami. K dalším historickým reminiscencím patří osobitá modrá barva ciferníku – a poprvé také datumovky – která je inspirována odstínem původního modelu; a také iniciály AP z bílého zlata umístěné na pozici 6 hodin, stejně jako tomu bylo v roce 1972.

Existuje ještě několik dalších podobností s historickým modelem Royal Oak. Dokonce i průměr 39 mm, který byl před 40 lety považován za nezvykle veliký, je nyní zcela v souladu s dobou. Jádro pouzdra, luneta pouzdra, korunka, náramek a sklopná spona jsou všechny vyrobeny z oceli, naprosto stejně jako u modelu, který způsobil revoluci ve světě vysoké hodinařiny před 40 lety. Jinak tomu není ani u osmi šestibokých šroubků na osmiúhlé lunetě pouzdra, jako vždy provedených v bílém zlatě, a náramku, který je bezešvým způsobem začleněný do pouzdra.

Tento model Extra-Thin Royal Oak bije v rytmu stejného strojku, jako model původní. Extra tenký mechanický samonatahovací Kalibr 2121 s datumovkou okénkového typu má tloušťku pouhých 3,05 mm. Skládá se z 247 dílů, má rezervu chodu 40 hodin a frekvenci 19 800 vibrací za hodinu (2,75 Hz). Celistvý rotor, který je celý vyroben z 22karátového zlata, má na sobě vyražený nápis „AP Audemars Piguet“. Jeho vnější segment je zdoben nápisem „Petite Tapisserie“, který má být rozlišovacím znakem všech hodinek Extra-Thin Royal Oak.

Nové hodinky Extra-Thin Royal Oak, více než kdy jindy věrnější původnímu modelu z roku 1972, jsou k dostání také ve verzi z růžového zlata.

EXTRA THIN ROYAL OAK

STROJEK
– Samonatahovací Kalibr 2121 Manufaktury
– Celkový průměr: 28,40 mm (12 ½ lineárních jednotek)
– Tloušťka: 3,05 mm
– 36 kamenů
– 247 součástí
– Minimální rezerva chodu: asi 40 hodin
– Rytmus nepokoje: 19 800 vibrací za hodinu

POUZDRO
– Pouzdro z nerezové oceli (39 mm), safírový krystal s antireflexem a
dýnko
– Voděodolné do 50 m

CIFERNÍK
– Modrý ciferník se vzorem „Petite Tapisserie“, aplikované značky hodin z bílého zlata
– Ručičky Royal Oak s luminiscenčním potahem

NÁRAMEK
Náramek z nerezové oceli se sklopnou sponou AP

FUNKCE
Hodiny, minuty, datum

REFERENČNÍ ČÍSLO
15202ST.OO.1240ST.01

Témata

, , ,


Jeden komentář na “Audemars Piguet Extra Thin Royal Oak”

  1. Millos napsal:

    Royal Oak su moja srdcovka, ešte keby som raz take mal…

    Reagovat

Napište komentář