Udělejte si s námi výlet do muzea značky Seiko

5. Kvě 2015 | Článek přečten: 2 462 x

Seiko

seiko-museumDnes se vydáme na výlet za krásnými hodinkami. Přidejte se k nám, i pokud zrovna nemáte čas nebo peníze na návštěvu do Japonska. Muzeum Seiko totiž navštívíme virtuálně.

V roce 2012 otevřela značka Seiko muzeum, které obsahuje velkou sbírku tradičních japonských wadokei hodin, ale zachycuje také dlouhou historii značky Seiko. Tři patra nabitá informacemi a vitrínami s hodinkami, které udávaly směr v hodinářském průmyslu své doby. Quartzové strojky, první automaty i nahlédnutí do zákulisí měření času ve sportu. To vše si prohlédnete v průběhu exkurze.

Seiko patří k největším průkopníkům na poli hodinařiny a bez nadsázky lze říci, že bez jeho přispění by dnes náramkové hodinky vypadaly asi úplně jinak. Ve svém muzeu ale Seiko zachycuje nejen své úspěchy. Výstava totiž mapuje i úplné počátky měření času, a to nejen náramkovými hodinkami. K vidění jsou také čínské sluneční hodiny, důmyslné mechanismy nástěnných hodin, prototyp londýnského Big Benu, hodinky Seiko Credor s 507 diamanty, metronomy a vše, co s měřením času souvisí.

Přijměte naše pozvání a pojďte si společně s námi udělat výlet nejen za historií hodinářské značky s nejvíce patenty.

Virtuální prohlídku můžete začít na následující adrese, kdykoliv budete mít chuť. Výklad je však dostupný pouze v anglickém jazyce.

Pohybovat se po virtuálním muzeu můžete pomocí šipek, mapa v pravém horním rohu umožní přesun do jakékoliv sekce v muzeu, modré kolečko s písmenem „i“ označuje skrytý výklad pomocí textu či videa a modrá šipka vás plynule posune do navazující části výstavy.

Přejeme příjemnou zábavu.

Vstoupit do muzea

Virtuální návštěva Muzea Seiko

Zdroj:

Specializovaným prodejcem značky Seiko pro ČR je firma Helveti.cz.

Témata

,


Napište komentář