Tipy na zajímavé potápky s mechanickým strojkem

23. Srp 2021 | Článek přečten: 1 485 x

Certina, Seiko, Značky hodinek

Potápěčské hodinky patří mezi nejoblíbenější typ hodinek. Nezáleží na tom, zda se chystáte na dno oceánu obdivovat krásy moře, objevovat nějaký vrak pirátské lodi, nebo jen zkrátka máte rádi odolné hodinky, které snesou to nejdrsnější zacházení. Ve všech těchto případech jsou potápěčské hodinky tou správnou volbou.

Níže popsané hodinky jsou dvěma typy, které na webu Monochrome vybrali mezi 5 nejzajímavějších potápěčských modelů do 1.000 Eur. Celý článek najdete ZDE.

Certina DS Super PH500M

Ikonický model švýcarské hodinářské manufaktury, která působí na trhu již 133 let. Hodinky, které jsou díky DS systému firmy Certina ještě odolnější než potápěčské hodinky jiných značek (DS = double security = dvojí ochrana). Jak napovídá název modelu, jsou vodotěsné až do hloubky 500 metrů, takže jsou vhodné i pro potápění s dýchacím přístrojem. Odolnost je potvrzena získáním certifikace dle normy ISO 6425.

Hodinky jsou poháněny automatickým kalibrem ETA Powermatic 80.611, který vyniká nejen použitím teplotně a magneticky odolného vlásku setrvačky ze slitiny Nivachron, ale také rezervou nátahu 80 hodin. To umožní majiteli aby tyto mechanické hodinky klidně odložil na více než tři dny bez obavy, že se mu hodinky během této doby zastaví.

Další zajímavé informace a detailní technické parametry naleznete ZDE.

Seiko Prospex SRPG59K1 Special Edition Save the Ocean Tuna Antarctica

Druhým zajímavým modelem je opět ikonický model, tentokrát z japonské manufaktury Seiko (tato značka vyrábí hodinky ještě o 7 let déle než Certina). Jak je to již u „tuňáků“ zvykem, zaujmou netradičním designem, zajímavým řešením ochrany lunety a korunkou umístěnou na pozici 4:30. Je třeba zmínit úžasný strukturovaný číselník s otisky tučňáčích stop. Podrobnější popis modelu a jeho vazbu na ochranu Antarktického oceánu naleznete v TOMTO článku.

Srdcem těchto hodinek je také automatický kalibr, spolehlivý 4R35.

Další zajímavé informace a detailní technické parametry naleznete ZDE.

Text: Vít Černý

Fotografie: Helveti

Témata

, , , , , , , ,


Napište komentář