Značka hodinek: TAG Heuer

16. Dub 2010 | Článek přečten: 9 045 x

TAG Heuer, Výrobci hodinek, Značky hodinek

Edouard Heuer byl celý život posedlý dokonalostí a výkonem. Od roku 1860 dvojice těchto vášní pomáhá TAG Heuer, aby vzal na zřetel přesnost a spolehlivost při technickém provedení hodinek, které se pak těší nesmírné popularitě.

TAG Heuer logo

V následující části představíme hlavní události z dějin TAG Heuer.

Dějiny značky

Prestiž, výkon, avantgardní technologie a absolutní spolehlivost: tyto čtyři klíčové výrazy charakterizují filosofii TAG Heuer už od založení v roce 1860. Edouard Heuer totiž toho roku otevřel první dílnu firmy ve švýcarském St. Imier. A od té doby TAG Heuer s nezlomným elánem pokračuje po linii, zformulované v XIX. století: v odvážném a inovačním duchu přivádí na trh hodinky, které jsou schopné měřit i nepatrné zlomky času s ojedinělou přesností a tím jsou perlou výjimečnosti a výkonu.

V roce 1882 se objevil první patentovaný chronograf, jehož pokračováním byl v roce 2004 nový automatický systém (Monaco V4). Díky neustálým změnám je TAG Heuer schopný udržet se ve světové elitě výrobců hodinek.

Inovace

Avantgarda podněcuje technologii, technologie stanovuje funkci, která je základem realizace. V roce 1964 se Carrera Chronograph stal východiskem pro člověkem nositelné chronografy, a to v rámci kritérií čitelnosti, přesnosti a spolehlivosti.

V roce 1966 vznikl systém Micrometer, který umožňuje měřit tisíciny sekundy. V roce 2003 byl tento elektronický systém zminiaturizovaný, díky čemuž se poprvé v historii objevil na světě náramkový chronograf, který je schopný vnímat i tisíciny sekundy.

V roce 1969 TAG Heuer přišel s moderním mechanickým sportovním chronografem. Chronomatic (Calibre 11) byl první automaticky se natahující chronograf.
Neustálou snahou o změny TAG Heuer potvrdil, že se drží avantgardního stylu, důkazem čehož jsou nové, přelomové hodinky Monaco V4, představené na basilejském veletrhu hodinek v roce 2004.

Hodinky dějinného významu

Rozsáhlé dějiny TAG Heuer charakterizuje dokonalost, přesnost a elegance. TAG Heuer vytvořil svou legendární kolekci přímo po této přísné linii. Od roku 1860 pravidelně přichází na trh s novými modely, které se staly ikonami švýcarské výroby hodinek. Je dostačující připomenout Monaco, první vodotěsný chronograf na světě se vkusným vzhledem, nebo vysoce účinnou Carreru. Svou jedinečnou kolekcí byl TAG Heuer stál v popředí kvality technického provedení a technologie.

TAG Heuer a sport

Na TAG Heuer, již od jeho zrodu, platí charakteristiky výjimečných vlastností sportu: dokonalost a absolutní přesnost. Samozřejmým důsledkem toho je, že TAG Heuer je už od svého vzniku (1860) ve styku s nejpopulárnějšími sportovci světa.

Od podpory Olympijských her v roce 1920 až po jeho roli v sérii Indy 500 TAG Heuer stále hledal výzvy, aby za podmínek světové úrovně mohl testovat své časoměrné konstrukce. Tato technologie se stala základem hodinek a chronografů firmy.

Během svých dějin TAG Heuer neustále podporoval nejvýznamnější ikony sportu. Je přítomný kromě jiného ve Formuli – 1 jako partner Scuderia Ferrari a McLaren Mercedes, v americkém poháru podporuje Team Oracle BMW, nemluvě o králi golfových hřišť, Tigeru Woodsovi.

Vášnivá snaha o dokonalost a odborné znalosti se přičinily k tomu, že od roku 2004 je TAG Heuer oficiálním měřičem času v Indy Racing League (IRL) a Indy 500. V důsledku toho musel odpovídat novým požadavkům ve světě motosportu, a to vyvinutím takových hodinek, které jsou schopné registrovat i desetitisíciny sekundy.

Zaujaly vás hodinky?
Navštivte náš eshop s hodinkami Helveti.cz.

Celkové dějiny

Není pochyb, že Edouard Heuer byl nadšený přesností. Jeho prvním plánem v souvislosti se svou firmou, založenou v roce 1860, bylo napomáhat procesu měření času.
V současnosti se TAG Heuer považuje za porovnávací základnu pro špičkové sportovní hodinky a chronografy.

Debut prvních stopek Micrograph, které měřily čas už s přesností na setiny sekundy, svět luxusních hodinek přivítal v roce 1916 s pochybnostmi.

O půl století později TAG Heuer vyprodukoval nový revoluční přelom vývojem Microtimeru, který na rozdíl od předcházejících měření už dosahoval přesnosti na tisíciny sekundy. Tohle všechno povzbudilo už světové slávě se těšící firmu k tomu, aby nadále pokračovala cestou modernizace. Výsledkem této snahy bylo v roce 2004 uvedení na trh výrobku Monaco V4, který je svým automatickým chodem jedinečný ve třetím tisíciletí.

Angažovanost v oblasti sportu pomohla firmě TAG Heuer k tomu, aby vyhověla novým výzvám prostřednictvím vytyčení cíle, tedy dosáhnutím přesnosti měření na desetitisíciny sekundy. Díky takovémuto vývoji se stala oficiální časomírou pro soutěže Indy Racing League a souboru závodů Indianapolis 500.

TAG Heuer od roku 1860 nepřetržitě představuje avantgardní styl švýcarské výroby hodinek. Filosofii firmy bezpochybně charakterizuje snaha o dokonalost.

Fotogalerie hodinek TAG Heuer:

Témata3 reakcí na “Značka hodinek: TAG Heuer”

 1. Petr napsal:

  Faj značka :-)))

  Reagovat

 2. karbulov napsal:

  repliky světoznámých výrobců hodinek k nerozeznání od originálu (Rolex, Breitling, Omega, Hublot, U-boat, TAG Heuer)
  karbulov@seznam.cz

  Reagovat

Napište komentář