Seiko Cocktail Time – z koktejlového baru na vaše zápěstí

15. Lis 2017 | Článek přečten: 2 377 x

Seiko

Jednou z novinek, které představilo Seiko na letošním Baselworldu, bylo i rozšíření řady Presage o Seiko Cocktail Time , známé pro většinu milovníků hodinek spíše ze zahraničních trhů, kde jsou zastoupeny modely z řady Seiko SARB. Uvolnění těchto ikonických hodinek pro světový trh bylo pro mnoho lidí pouhým toužebným přáním, které se však s letošním podzimem stalo skutečností.


Čím jsou vlastně tak zvláštní a kde vzaly svůj název? Vše začalo v roce 2010, kdy Seiko uvedlo tři modely inspirované kouzlem koktejlových barů a barmanského umění, které byly určeny speciálně jen pro japonský trh, modely od samého začátku budící pozornost na hodinkových fórech, které se staly horkým tématem blogů a stránek s hodinkovou tematikou. Odtud už vedla jen krátká cesta k tomu, aby se tyto hodinky staly vyhledávanými mezi fanoušky značky Seiko po celém světě a postupně si vydobyly místo legendy. Trojici tvořily Seiko SARB065 „Cocktail Time Cool“, Seiko SARB066 „Cocktail Time Dry“ a 300kusová limitovaná edice Seiko SARB068 „Cocktail Time Sweet“.

Jak již bylo zmíněno výše, nové koktejlky spadají pod řadu Seiko Presage, jejíž uvedení se datuje o rok dříve, tedy roku 2016 a ke stejné příležitosti, totiž konání veletrhu Baselworld. Za uplynulý rok nám Seiko dokázalo, že k ostatním trhům a přáním zákazníků není hluché a nová řada, nejen díky množství rozmanitých designů mechanických hodinek, ale i výbornému poměru kvality a ceny a vysoké úrovní zpracování, již za krátký čas získala zajímavé postavení.

Kolekci, která nás dnes především zajímá, tvoří osm modelů, odlišujících se barevným provedením, jemuž byl inspirací pokaždé jiný koktejl. Dalším odlišujícím prvkem je použití dvou kalibrů se shodnou rezervou nátahu 41 hodin, 4R35 u tříručkové verze s ukazatelem data na pozici třetí hodiny u modelů značených SRPB a o něco vyšším strojkem 4R57, který má ukazatel data vyveden v subciferníku na pozici šesté hodiny, a navíc je obdařen funkcí ukazatele rezervy chodu u modelů s označením SSA. Stejně jako v modelech Presage, ani u Cocktail Time nechybí trojice technologií Trimatic – Diashock, Magic Lever a Spron.

Už samotné fotografie, natož pak možnost živého prohlédnutí prozrazují, co dělá tuto kolekci, stejně jako předchůdce z řady SARB tak populární. Prvkem, který většinu lidí uvede v úžas je ciferník, jenž svým výliskem tvořícím efekt slunečních paprsků spolu se světlem rozehrává úžasnou podívanou. Barva ciferníku se postupným natáčením mění a dává vyniknout jedinečné detailní struktuře. Vzhled ciferníku dokonale doplňují plastické indexy na pozicích hodin, lišící se od předlohy celistvostí a délkou, sahající až k okraji ciferníku a dodávající celkovému dojmu jistou ucelenost a jednotu. Mimo indexů tvoří hlavní změny i nápisy na ciferníku, kdy u řady Presage vévodí toto značení před nápisem Automatic, jímž jsou označeny hodinky z řady SARB a u nichž je doplněn informací o počtu kamenů. Posledním zásadním rozdílem je viditelné přepracování tvaru a velikosti korunky.

Modely Seiko SSA343J1 a SRPB43J1, inspirované koktejlem Skydiving.

A mezi jakými barevnými variantami lze vybírat? U tříručkové verze tvoří základní a pravděpodobně nejpopulárnější provedení stříbřitě modrá – Seiko SRPB43J1, dále doplněná o tmavě modrou – Seiko SRPB41J1, hnědou – SRPB46J1 a krémovou – Seiko SRPB44J1 variantu. Všechny 4 modely jsou dodávány v ocelovém pouzdře o průměru 40,5 mm a výšce 11,8 mm, lišícím se pouze barevným provedením vhodně doplňujícím výraz ciferníku. Pouzdra nabízí hned tři barevné úpravy, klasickou stříbrnou, růžově zlatou a klasickou zlatou.

U verzí s rezervou nátahu lze volit opět mezi stříbřitě modrým – Seiko SSA343J1, krémovým – Seiko SSA341J1, černým – Seiko SSA345J1 a narůžovělým – Seiko SSA346J1 provedením. Mírně vyšší pouzdra (průměr 40,5 mm a výška 14,5 mm) těchto modelů nabízí pouze dvě barevné varianty, a to stříbrnou a růžově zlatou.

Hodinky je možné zakoupit v kombinaci s koženým řemínkem, nebo ocelovým náramkem v závislosti na zvoleném modelu. Všechna pouzdra jsou shodně osazena hardlexovým sklíčkem a průhledem na strojek. Vodotěsnost hodinek činí 50 m, což je vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o elegantní, ač ne vyloženě formální hodinky, naprosto dostatečná hodnota. Pořizovací cena startuje u tříručkových modelů na ceně 11 190 Kč, respektive na 14 690 Kč u verzí s rezervou nátahu.

My se v Helveti také přidáváme k oslavám rozšíření kolekce Presage a uvolnění „Koktejlek“ pro evropský trh. Seiko opět dokázalo, že za velmi pěknou cenu dokáže udělat radost nejen skalním fanouškům hodinkami, odkazujícími na nedávnou historii v podobě modelu SARB065 i více než sto let hodinářských zkušeností, a které se hodí i k obleku, ale daleko víc lákají k popracovní návštěvě baru a ochutnávce některého z koktejlů, jimiž byly inspirovány.

První fotoochutnávka Seiko Cocktail Time po příjezdu do prodejny Helveti:

Zdroje:

  • http://wornandwound.com/seiko-brings-cocktail-time-presage-expands-line-new-models-colors/
  • https://www.seikowatches.com/press_release/2017/RLS1703-08/index.html
  • https://www.ablogtowatch.com/seiko-presage-ssa-srpb-cocktail-time-watches-2017/
  • https://www.hodinkee.com/articles/the-seiko-presage-cocktail-time-srpb43
  • https://www.seiko-presage.com/cocktailtime/

Autor textu: Darina Vokrojová z Helveti.cz

Témata

, , , , , , , , , , , , , , , , ,


Napište komentář