Jaký byl 26. ročník mezinárodní specializované výstavy hodin, hodinek, zlatých a stříbrných šperků?

3. Lis 2017 | Článek přečten: 1 413 x

Inzerce

Jsou hodinky, které vzal čas, a hodinky, pro které čas hraje. Zrají jako víno a jejich kulaté nebo aspoň půlkulaté narozeniny slaví desetitisíce fanoušků. Návštěvníci výstavy měli jedinečnou příležitost prohlédnout si ve Střední hale Průmyslového paláce v sekci VÝROČNÍ HODINKY výjimečné kusy od značek, které slaví jubileum v letošním roce: Audemars Piguet Royal Oak (1972), Breitling Superocean (1957), Breitling Navitimer (1952) a Omega Speedmaster (1957).

V rámci výstavy HODINY A KLENOTY 2017 se také konalo několik módních přehlídek. Jednou z nich byla módní přehlídka „Made in Jablonec 2017“ – pro přehlídku bylo vyhlášeno poněkud tajemné téma „Glamorous Day“ a během ní se reprezentovaly bižuterní firmy sdružené ve Svazu výrobců skla a bižuterie, které ve spolupráci s regionálními módními návrháři představily nové oděvní kreace ladící s originální bižuterií či šperkem. Každý model byl unikátní kombinací oděvní kreace s ladící bižuterií, šperkem, nebo doplňkem a mezi nejvýznamnější firmy, které se podílely na této přehlídce, patří např. Granát Turnov, Preciosa, Fabos, JSB Bijoux nebo 3D Styl.

I vyhlášení soutěže ŠPERK ROKU 2017 – CZECH OPEN proběhlo na výstavě HODINY A KLENOTY 2017. Jednalo se o 16. ročník soutěže prezentující tvůrce, výrobky a trendy, které podléhají dynamickému vývoji jak módy, tak i tvůrčím snahám designérů a šperkařů o vyjádření svých uměleckých ambicí – pořádaný Sdružením klenotníků a hodinářů ČR.

Návštěvníci měli také možnost:

  • každý den soutěžit o luxusní hodinky
  • nechat si ohodnotit diamanty podle mezinárodních standardů
  • provést tlakovou zkoušku vodotěsnosti hodinkového pouzdra a měření baterií na vašich hodinkách
  • nechat si vyčistit své šperky i hodinky
  • shlédnout předvádění zlatnických technik žáky Zlatnického střediska praktického vyučování Solunka, spol. s r.o.
  • navštívit tvůrčí dílny, workshopy, montáž a prodej vyrobené bižuterie v expozici Svazu výrobců skla a bižuterie
  • nechat si určit obsah drahých kovů ve špercích (na počkání a ZDARMA) a získat další zajímavé informace z oboru v expozici Puncovního úřadu

Témata

,


Napište komentář