Řemen Rios Typhoon – Rios 1931

19. Pro 2017 | Článek přečten: 898 x

Recenze, Řemínky

Nezbytným doplňkem každých náramkových hodinek je náramek nebo řemen. Někteří  majitelé hodinek tento prvek podceňuje, ale zkušení hodinkoví fajnšmekři vědí, že vhodně zvolený kožený řemen hodinky vždy oživí. Pojďme se podívat na legendární řemen ve stylu typickém pro letecké hodinky.

Řemen Rios Typhoon (tajfun) je robustní strukturovaný řemen, s kontrastním prošitím bílou nití. Šířka řemenu je proměnlivá a směrem ke sponě se základního rozměru 22 (21, 20) skokově zužuje až na 18mm. Takto tvarovaný řemen vychází ze stylu, který je charakteristický pro pilotní hodinky značky IWC. Zúžení není jen estetickou záležitostí, jak by se mohlo zdát. Zejména uživatelé řemenů šířky 22mm při nasazení tohoto řemenu znatelně pocítí větší volnost pohybu zápěstí, které jim výše uvedené zúžení umožní.

Řemen je univerzální, výborně sedne ke sportovnímu outfitu i k saku. Je ideálním doplňkem pilotních, či jiných robustních sportovních hodinek.

Jak prozrazuje nápis ECHT/GENUINE  BUFFALO na vnitřní části řemene, jde o řemen ušitý z pravé buvolí kůže. Kůže tohoto ušlechtilého obyvatele afrických savan je pro své jedinečné  vlastnosti velmi oblíbená. Buvolí kůže si i při větší tloušťce zachovává až neuvěřitelnou měkkost a poddajnost. Velká pevnost a životnost tohoto materiálu odpovídá vlastnostem buvola: silný a vytrvalý. Toto až 900kg vážící zvíře s až 1m dlouhýmy rohy patří do takzvané „velké pětky“ nejnebezpečnějších zvířat Afriky. Společně s hrochem má na svědomí zřejmě nejvíce smrtelných nehod lovců a účastníků safari.

Struktura buvolí kůže je zajímavá. Jemné žilkovanání tvoří zajímavé obrazce, jejichž tvary jsou jedinečné a určitě se vám nepodaří najít dva stejné.

Řemen má po celé délce tloušťku 3,5mm. I přesto překvapí tím, jak je měkký a poddajný. Kvalita zpracování je patrná v každém detailu. Všechny spoje jsou důkladně prošity (namísto levnější technologie lepení).

Řemen je opatřenn klasickou trnovou sponou. Spona je jednoduchá, vyrobena z leštěné nerezové oceli. Systém jejího uchycení pomocí pružné osičky umožňuje výměnu za jinou sponu odpovídající velikosti.

Jak sluší hodinkám?

A jak sedí na ruce? Posuďte sami.

Text a foto: Vít Černý

Děkujeme firmě StrapShop.cz za zapůjčení řemínku k testování.

Témata

, , , , ,


Napište komentář