Jaguar a Bremont představily luxusní hodinky k znovuuvedení ikonického Jaguaru Lightweight E-Type

21. Říj 2014 | Článek přečten: 2 662 x

Novinky

Jaguar a Bremont hodinky_Foto 5

  • Společnosti Jaguar a Bremont na zakázku vyrobí řadu šesti exkluzivních náramkových hodinek, které doplní šest nových ikonických modelů Jaguar Lightwight E-Type divize Jaguar Heritage. Tyto vozy uzavřou původní výrobu z roku 1963.
  • Hodinky o průměru 43 mm mají černý ciferník, který připomíná otáčkoměr modelu Lightweight E-Type, a zkosená hodinová a minutová ručička napodobuje ručičku tachometru vozu.
  • Hodinky jsou označeny dvěma čísly – číslem motoru na zadní straně hodinek a v poloze šesti hodin se nachází číslo karoserie příslušného spárovaného modelu.
  • Pouzdro hodinek je vyrobeno z hliníku, který zůstal nevyužit při konstrukci modelu Lightweight E-Type, v kombinaci s bílým zlatem.
  • Společnost Bremont představí svůj první patentovaný samonatahovací strojek, který je doplněný 50hodinovým záložním zdrojem a vybavený rotorem ve tvaru volantu s autentickým dřevěným věncem.
  • Na natahovací korunce je vyryt vzorek dobových závodních pneumatik Dunlop. Tyto pneumatiky obují i modely Lightweight E-Type.
  • Hodinky budou poprvé představeny široké veřejnosti společně s novým modelem Jaguar Lightweight E-Type 14. srpna 2014 na přehlídce Concours D’Elegance v Pebble Beach.

Jaguar E-Type_Foto 6

Značka Jaguar se spojila s britským výrobcem luxusních hodinek Bremont a dnes představí jedny ze šesti náramkových hodinek, které budou nabídnuty kupcům šesti nových vozů Jaguar Lightweight E-Type, které vyrobí divize Jaguar Heritage. Průměr přepychových hodinek měří 43 mm a při návrhu designéři čerpali inspiraci přímo ze vzhledu ikonického vozu. Mají černý ciferník, který imituje podobu otáčkoměru modelu Jaguar E-Type Lightweight s čtvrtinou kruhu s decentní „červenou zónou“. Zkosená hodinová a minutová ručička napodobují ručičku tachometru, zatímco v poloze šesti hodin je vytištěno číslo karoserie příslušného vozu.

Jaguar a Bremont hodinky_Foto 3 Vnitřní kroužek pouzdra z bílého zlata je vyroben z hliníku ušetřeného během konstrukce karoserie modelu E-Type Lightweight. Ten bude anodizován, aby svou barvou ladil s vozem, který budou hodinky doplňovat. Mezi další detaily limitovaných luxusních hodinek patří natahovací korunka s vyrytým vzorkem dobových závodních pneumatik Dunlop. Tyto pneumatiky obuje všech šest modelů Jaguar E-Type Lightweight. Řemínky jsou vyrobeny ze stejné kůže Connolly, která bude použita na obložení interiéru vozu.

Na druhé straně hodinek se nachází samočinný natahovací rotor, který je viditelný skrz safírové sklíčko v zadním krytu. Ten představuje miniaturu volantu modelu E-Type Lightweight a je ozdoben autentickým dřevěným věncem. Na zadní straně každých hodinek je také vyraženo číslo motoru vozu, se kterým jsou spárovány.

„Projekt Lightweight E-Type je natolik výjimečný, že jsme si řekli, že musíme vytvořit něco, co by tyto vozy doplňovalo. A protože většina milovníků klasických vozů má slabost pro staré chronometry, náramkové hodinky nám přišly jako ideální nápad,“ řekl Ian Callum, Director of Jaguar design.

„Partnerství se společností Bremont bylo jasnou volbou, jednak proto, že jsme spolu v minulosti úzce spolupracovali na hodinkách pro koncepty C-X75 a XJ75 Platinum, a také proto, že je stejně jako Jaguar ryzí britskou značkou. Nechtěli jsme hodinky, které by svým designem byly příliš nápadné, ale něco, co by zachytilo podstatu ikonického Jaguaru E-Type Lightweight decentním, ale zároveň odpovídajícím způsobem.“

„Navrhování těchto hodinek byl skvělý projekt, protože jsme získali přístup do archivu společnosti Jaguar, abychom například zjistili správné písmo pro číslice použité na stupnici původních otáčkoměrů. Skutečnost, že jsme měli vyrobit pouze šest kusů, nám umožnila být velmi kreativní, což není u navrhování hodinek vyráběných ve velkém vždy možné. Právě proto jsme si mohli pohrát s detaily, jako je použití skutečného dřeva na věnci „volantu“ natahovacího rotoru. Každé hodinky jsou v podstatě vyrobené na zakázku,“ dodal Giles English, který založil společnost Bremont v roce 2002 společně se svým bratrem Nickem.

Jaguar a Bremont hodinky_Foto 1Jaguar s hodinářskou společností, která sídlí ve městě Henley na Temži, poprvé spolupracoval během uvedení konceptu Jaguar C-X75 v roce 2010. Pro tuto studii společnost Bremont vyvinula unikátní analogové hodinky usazené v palubní desce. Hodinky vystihovaly futuristickou podstatu hybridního supersportu s výkonem 778 koní a maximální rychlostí 330 km/h.

Šestice nových vozů představuje „chybějící“ modely z projektu Special GT E-Type, který byl původně zahájen v únoru 1963 s cílem postavit 18 aut. Nakonec bylo vyrobeno pouze 12 exemplářů Lightweight E-Type s hliníkovou karoserií a zbývajících šest vyhrazených čísel podvozků zůstalo nevyužito, až doteď. Každý z těchto vozů bude postaven přesně podle specifikace posledního vozu Jaguar Lightweight E-Type vyrobeného v roce 1964. Ruční výroba modelů bude probíhat v původním domově modelu E-Type, v továrně společnosti Jaguar na Browns Lane v anglickém Coventry. Automobily budou prodány jako dobové závodní vozy a všechny budou splňovat homologaci FIA pro závody historických vozů.

Během své krátké závodní kariéry dosáhl Jaguar E-Type Lightweight v rukách slavných jezdců vítězství v několika prestižních závodech. Model získal celosvětový věhlas a originální exempláře mají dnes mnohamilionovou hodnotu. V průběhu roku 2014 bude představena komerčně dostupnější limitovaná edice hodinek.

Specifikace hodinek Bremont Lightweight E-Type

Pouzdro: 43mm pouzdro z bílého zlata s hliníkovým vnitřním kroužkem vyrobeným z materiálu ušetřeného během konstrukce karosérie Lightweight.

Strojek: Patentovaný samonatahovací strojek BWC/01 Bremont, který je doplněný 50hodinovým záložním zdrojem a vybavený rotorem v podobě volantu modelu Jaguar E-Type Lightweight.

Ciferník: Inspirovaný otáčkoměrem modelu E-Type Lightweight a označený číslem karoserie vozu.

Řemínek: Kůže Connolly, která bude použita pro čalounění interiéru vozu Jaguar E-Type Lightweight.

Počet vyrobených kusů: Šest

Fotogalerie

Témata

, , ,


Napište komentář