Blocks na Kickstarteru: složte si své chytré hodinky

27. Říj 2015 | Článek přečten: 2 537 x

Chytré hodinky, Novinky

První zprávy o vývoji modulárních hodinek Blocks unikly na veřejnost už před rokem, ale tenkrát jste mohli vidět akorát fotografie prototypů, které moc krásy a elegance nepobraly. Před pár dny spustili tvůrci Blocks na Kickstarteru kampaň, jejímž cílem je vybrat 250 000 $ na spuštění výroby. Pokud přispějete dostatečným obnosem, můžete si chytré hodinky Blocks předobjednat se slevou až 35 %.

Modulární hodinky Blocks

Výjimečnost hodinek Blocks spočívá v tom, že si sami vyberete, jaké funkce budou mít.

Blocks mají displej jako každé jiné. Náramek však tvoří moduly (pro většinu zápěstí by měly být 4 dostačující), které mají každý svou funkci. Je libo extra baterii, GPS modul, modul na NFC platby, měřič tepu, adventure modul, díky němuž kdykoliv zjistíte venkovní teplotu či tlak? Ve hře jsou ale také moduly pro SIM kartu, LED modul, co poslouží jako svítilna nebo osvětlení při pohybu ve tmě a jízdě na kole nebo modul, který zvládne focení stejně jako čtení QR kódů.

Moduly pro hodinky Blocks

Moduly, ze kterých si můžete sestavit vlastní chytré hodinky.

Jaké moduly ale nakonec budou v nabídce je ještě tak trochu ve hvězdách. Nikdo nechce zbytečně vyrábět něco, co lidé nepotřebují. Vývojářům tak kampaň na Kickstarteru poslouží jako docela dobrý průzkum, o jaké moduly by byl zájem. Za poslední rok navíc Blocks ušly dlouhou cestu. Z hodinek, které byste si koupili spíš kvůli funkcím než pro jejich vzhled, jsou stylové modulární hodinky oceněné prestižní cenou za design Red Dot 2015.

Cena základního modelu s řemínkem bez modulů je 195 $, za hodinky se 4 moduly zaplatíte 285 $. V plánu jsou 3 barvy – černá, červená a bílá. Při dosažení 1 200 000 $, bude k dispozici ještě verze s kovovou úpravou. Operačním systémem hodinek bude poslední verze Androidu a počítá se i s lehkou vodotěsností, která hodinky ochrání například při dešti.

První kusy poputují ke svým majitelům v květnu 2016.

Zdroj:http://www.chooseblocks.com/

Témata

, ,


Napište komentář