Veletrh hodinek SEW Brno 2017

24. Říj 2017 | Článek přečten: 2 220 x

Bell & Ross, Edox, IWC Schaffhausen, Maurice Lacroix, Prim (ELTON hodinářská), Seiko, TAG Heuer, Zenith

Kdo miluje hodinky, tak měl určitě ve svém diáři červeně podtrhnuté datum 20. a 21. října 2017. V tyto dny se totiž do Brna sjeli všichni nadšenci a majitelé hodinek. Konal se zde prestižní veletrh SEW 2017.

SEW, tedy Salon Exceptional Watches, který byl letos již počtvrté, lákal do Moravské galerie na více než 30 značek těch nejlepších hodinek. A že se bylo na co koukat!

Atmosféra byla velmi milá a na úrovni. Už od samotného vstupu na vás dýchl luxus, elegance a usměvavé hostesky dělaly celé akci příjemné zpestření.

Expozice byly usazené do prostor galerie, kterou zdobily historické malby a architektura ze začátku 19. století, takže celá akce byla vyladěná v každém detailu včetně hudebního doprovodu na klavír.

Ale nyní k tomu nejdůležitějšímu – hodinky! Jaké, za kolik, kolik druhů, značek, strojků? Tohle nejde zcela popsat, to se musí zažít! Návštěvníci mohli vidět to nejlepší z nejlepšího a dokonce si exponáty vyzkoušet – ano, když jsem měl na ruce Omega Speedmaster, byl jsem jalo malý kluk, který dostal do ruky obří porci cukrové vaty a bylo mi prostě hezky!!

Veletrh SEW se pyšnil zastoupením značek Czapek Geneve, který má kořeny v ČR, Tutima, Ball, Tudor, Moser & Cie, Tag Heuer, Bell & Ross, Zenith, Grand Seiko, Maurice Lacroix, Edox a jiných prestižních výrobců.

Osobně mě učaroval design značky ArtyA, která si dokonale vyhrává se svými produkty a ciferníky jsou plné nápaditosti a mnohdy i nábojů. Mám rád model Russian Roulette a Race.

Nesmělo chybět ani české zastoupení, kde jsme mohli shlédnout modely pánů Prokop & Brož, Ondřeje Berkuse či tradičního českého výrobce PRIM Manufacture.

Za zmínku určitě stojí i značka IWC, která právě letos získala cenu – Watch of the Year 2017 by SEW.
Vyhrála se svým modelem Da Vinci Perpetual Calendar Chronograph, který skutečně povedl!!

Na veletrhu se ukázaly i známé osobnosti jako třeba Roman Šebrle, který veletrh zahajoval a také ambasadoval značku Ball. Návštěvníci také mohli ochutnat dobré víno či se pokochat pohledem na láhev Chivas Regal Icon, která je pro opravdové fajnšmekry a její cena je kolem 85 tisíc korun.

Z veletrhu jsme si odnesli milion katalogů, dárečků, kontaktů a hlavně rozsvícených očiček..:-)

Tak za rok!!

Autor: Tomáš Helísek

Témata

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Jeden komentář na “Veletrh hodinek SEW Brno 2017”

 1. dr. Vojta Jaroslav napsal:

  Tento příspěvek pana Tomáše Holíska asi chladným nenechá.
  Pane Tomáši Holísku, fotografování perfektních, špičkových a mnohdy neopakovatelných technicky propracovaných modelů hodinek je věda, kterou neovládáte.

  Nevíte, co je osvětlení, stín a to nemluvím o kompozici a reflexních odrazech – sic!. Raději se ani nebudu zmiňovat o zaostření, které už při mírném zvětšení, které net dovoluje, vytvoří z těchto krásných „udělátek“ rozmazané neostré patvary.

  Ta tikající nádhera vyžaduje oko, ruku a um.

  Reagovat

Napište komentář