Retro chronograf od Boccie

18. Čvc 2017 | Článek přečten: 4 213 x

Boccia Titanium, Recenze

Jak už je mým zvykem, i u značky Boccia Titanium jsem při výběru modelu sáhl do retro vod. Tyhle chronografy se mi líbily od první chvíle, a tak netrvalo dlouho a ocitly se přede mnou na důkladnou recenzi. Současně je to i mé první setkání s touto značkou, tak jsem sám zvědavý na výsledek.

Tématem mého dnešního zkoumání je model 3756-01, spadající do modelové řady Sport. První dojem po nasazení hodinek na ruku je příjemný. Jsou lehké – váha mi ukazuje 40 gramů – a snad i díky tomu je vnímám jako přiměřeně veliké, i když svým průměrem bez tlačítek překračují 41 milimetry lehce mou psychologickou hranici. Výška je pak i díky mírně vypouklému minerálnímu sklíčku 11 milimetrů.

Kožený řemínek, šíře 20 milimetrů u pouzdra a 18 u spony, černé barvy je sametově měkký, opatřený klasickou trnovou sponou. A jak už je pro Boccii charakteristické, hodinky jsou vyrobeny z antialergického titanu (ze stejného materiálu je i spona řemínku). Díky tomu má jejich stříbrná barva mírně „kouřové“ zabarvení. Úprava pouzdra je z větší části řešená formou leštěných ploch. Dvěma výjimkami jsou jen nožky z vrchního pohledu a naklapávací dýnko – obojí je upraveno matným brusem.

Tlačítka chronografu mají historizující obdélníkový tvar a právě díky takovýmto „maličkostem“ hodinky dosahují kýženého retro efektu. Chronograf se ovládá obvyklým způsobem – horní tlačítko spouští a zastavuje chod vteřinového ukazatele, spodní tlačítko pak stopky resetuje. Odpočítávaný čas lze měřit až do 12 hodin časového úseku. Chod chronografu je bezvadný a ručky po resetu přesně lícuji na indexy. Kromě analogového ukazatele času nabízí hodinky ještě informaci o datu, jejž lze nastavovat rychlo-překlápěním v první vysunuté poloze korunky (ve druhé nastavujeme čas). Minutová a hodinová ručka, mimochodem vyvedené v „max-billovském“ bauhaus stylu, jsou ve své středové linii vykryty luminiscenční vrstvou, poslouží nám tedy i za snížené viditelnosti, případně v noci.

Retro vzhledu napomáhá i zabarvení reliéfního číselníku – je bílé barvy a v lehce tmavším odstínu. Indexy jsou plastické stříbrné a korespondují tak s barvou ruček. Tedy většina indexů. Na pozici 3, 6, 9 je místo stříbrného plastického indexu jen černě „narýsovaná“ čárka. Netuším, proč se výrobce rozhodl pro toto řešení (jestli vás něco napadá, napište mi do diskuse). Možná tím chtěl odkázat na puškové zaměřovače (puškohledy), které v některých případech mívají také akcentovány právě tyto pozice.

Tolik ke vzhledu hodinek. Hodnotím jej jako velmi povedený a vyvážený. Uvnitř „tepe“ spolehlivý quartzový strojek japonské provenience Citizen Miyota, jehož přesnost je ±15 vteřin měsíčně. Manipulovat s korunkou tak pravděpodobně budete muset jen při přenastavování data.

Nyní je na místě celkové zhodnocení hodinek Boccia Titanium 3756-01, jejichž cena je 5.890 Kč. Vezmu-li v potaz použitý antialergický materiál – titan, funkci chronografu, kvalitní zpracování jak samotných hodinek, tak řemínku, tříletou záruku, hodnotím ji jako odpovídající a hodinky ode mne získávají 5 bodů z 5 možných. Závěrem mohu konstatovat, že německá značka Boccia Titanium se u mne dobře zapsala, a neváhal bych ji doporučit jako dárek pro kohokoliv blízkého.

Za zapůjčení děkuji obchodu Helveti.cz.

Autor: Adam Dvořák

Témata

, , , , , , , ,


Napište komentář