Řemen Hirsch Knight

5. Bře 2019 | Článek přečten: 243 x

Recenze, Řemínky

Některé řemeny mají tu výhodu, že mají sportovní a zároveň elegantní vzhled. Hirsch Knight, který jsme pro testování vybrali tentokrát, do této kategorie bezesporu patří.

Tento krasavec pochází z dílen rakouské společnosti Hirsch, ve kterých se kůže zpracovává již od roku 1765.

Hirsch Knight

Knight je vyroben z kvalitní teletiny tmavě hnědé barvy. Po obvodě je řemen prošit bílou nití, která tvoří s barvou kůže velmi líbivou kontrastní dvojici. Bílá nit je relativně hrubá, což podtrhuje sportovní tvář řemenu ještě více.

Teletina má na svém povrchu velmi věrnou texturu krokodýlí kůže. Protože mi už několik krokodýlích řemenů prošlo rukama, troufám si říci, že je od pravé krokodýlí kůže k nerozeznání. Výrobce jde se svým tvrzením ještě dál, dokonce uvádí, že to že se nejedná o krokodýlí kůži, pozná pouze krokodýl.

Struktura je plastická a hnědá barva není jednolitá, ale je tvořena několika odstíny. Na přiložených fotografiích můžete sami posoudit, že tento řemen je s běžně prodávanými řemeny, jejichž povrch se tváří, že má strukturu krokodýlí kůže nesrovnatelný. Kvalitní zpracování je prostě patrné na první pohled.

Detail struktury řemenu Hirsch Knight

Knight jako krokodýl nejen vypadá, ale je také, stejně jako zmíněný obojživelný plaz odolný proti vodě. Rubovou stranu tvoří jemná světlá voděodolná rukavičkářská kůže, která je velmi příjemná na dotek.

Na rubové straně řemenu jsou uvedeny základní informace.

Tloušťka řemenu je v celé délce 4,1mm. To znamená, že je použitelný jak pro sportovní, tak pro elegantnější modely hodinek.

Tloušťka řemenu Hirsch Knight je v celé délce konstantní.

Správné upevnění na ruce má na starosti trnová spona a dvě provlékací oka, která se spolehlivě postarají o to, aby přečnívající část řemenu byla svém místě. Typická Hirsch spona má zajímavý oblý tvar a je vyrobena z leštěné nerezové oceli.

Trnová spona Hirsch

Systém jejího uchycení pomocí pružné osičky umožňuje výměnu za jinou sponu odpovídající velikosti. Je možno použít například motýlovou nebo překlápěcí sponu, která je k řemenu šetrnější než trnová.

Zapnutí řemen Hirsch Knight.

Knight je zajímavý řemen sportovního vzhledu se vzhledem luxusní krokodýlí kůže. Nezáleží na tom, na jaké hodinky jej nasadíte. U sportovních modelů zvýrazní jejich sportovní vzhled, zatímco těm spíše elegantním typům hodinek dodá jinou, řekněme méně nudnou, podobu. Může se tak pro ně stát zajímavou alternativou jiného, přísně elegantního řemenu (myslím např. černý s černým prošitím).

Knight rozhodně není nenápadný doplněk, je to exhibicionista každým coulem, jeho vzhled každého upoutá na první pohled a poctivé zpracování je také patrné.

Co myslíte je to spíše řemen rytířů nebo rytíř mezi řemeny?

Jak sluší sportovním hodinkám?

Jak sluší elegantnějším modelům hodinek?

Závěrem bych chtěl poděkovat společnosti StrapShop (http://www.strapshop.cz), která řemen na testování zapůjčila.

Vít Černý

Témata

, , ,


Napište komentář