SIHH 2016: pilotky IWC a přírůstky do řady Aquatimer

1. Úno 2016 | Článek přečten: 645 x

Novinky, Značky hodinek

Ve dnech 18.-22. 1.v Ženevě probíhal 26. ročník hodinářského veletrhu Salon International de la Haute Horlogerie. Mezi vystavovateli nemohly chybět značky jako  Montblanc, IWC Schaffhausen, Cartier, Panerai, Vacheron Constantin nebo A. Lange & Söhne. A právě s několika jejich novinkami vás seznámíme.

Další letošní novinky z dílny IWC

První hodinky IWC Aquatimer spatřily světlo světa v roce 1967, od té doby se pravidelně dočkávají vylepšeních. Letos se řada rozrostla o rovnou 3 modely.

IWC Aquatimer 2016

Aquatimer Chronograph Edition “La Cumbre Volcano”, Aquatimer Automatic Edition “Expedition Jacques-Yves Cousteau”, Aquatimer Automatic 2000

The IWC Aquatimer Chronograph Edition “La Cumbre Volcano”

Limitovaná edice 500 kusů potápěčských hodinek byla pojmenována po štítové sopce z ostrova Fernandino na Galapágách. Nejde ani zdaleka o první hodinky inspirované tímto pacifickým souostrovím, v řadě Aquatimer se motiv Galapách objevuje velmi často. Hodinky pohání strojek 89365-calibre movement, vodotěsnost je 30 bar a chronograf má funkci flyback (možnost pomocí jediného tlačítka vyresetovat měření), automatické natahování a rezervu 68 hodin a Safe Dive system.

Novinkou je i další barevná kombinace modelu IWC Aquatimer Automatic 2000. Model je vyveden v černožluté kombinaci, s titanovým pouzdrem o průměru 46mm a vodotěsnost je, jak už název vypovídá, 2000 m. Původně tyto hodinky navrhl v roce 1982 Ferninand A. Porsche pro potápěče vycvičené k hledání min, výbušnin či nevybuchlé munice, dnes ale našly své místo na zápěstích profesionálních i amatérských potápěčů. Hodinky pohání automatický strojek caliber 80110 se 44hodinovou rezervou. Ani na těchto hodinkách nechybí SafeDive bezel system a černý sportovní gumový řemínek.

Posledním přírůstkem jsou IWC Aquatimer Automatic Edition “Expedition Jacques-Yves Cousteau” (Ref. IW329005) věnované památce francouzského oceánografa, vynálezce, potápěče a námořního důstojníka Jacquese-Yvese Costeau. Jeho jméno je s hodinkami IWC spjato podobně jako Galapágy. Hodinky nesoucí Costeauovo jméno společnost IWC totiž představila již v minulosti, například loni nebo v roce 2010. Do pouzdra z nerezové oceli byl zasazen tmavě modrý číselník s minimalisticky vyvedenými indexy a ručičkami. Dýnko zdobí Costeauova podobizna s pro něj tolik typickou čepičkou. Voděodolnost udávají 30 bar a rezervu 42 hodin s automatickým nátahem. Do vínku navíc dostaly luminiscenci a Safe Dive system s vnitřní a vnější lunetou.

https://monochrome-watches.com/pre-sihh-2016-new-members-iwc-aquatimer-family/

http://www.iwc.com/en/news/iwc-schaffhausen-extends-the-aquatimer-family/

http://www.iwc.com/en/collection/aquatimer/

 

Témata

, ,


Napište komentář