Řemen Hirsch Ranger

20. Říj 2021 | Článek přečten: 876 x

Značky hodinek

Slovo Ranger má mnoho různých významů, od lesníka, přes tuláka, loveckého psa až po ozbrojenou hlídku. Pokud ale hovoříme o řemenu Hirsch Ranger, je řeč o neformálním ručně vyrobeném řemenu z rakouské manufaktury, ve které se kůže zpracovává již od roku 1765.

Ranger je vyroben z kvalitní teletiny tmavě hnědé barvy. Prošití je provedeno pouze na koncích, což dává řemenu neformální, až ležérní vzhled. Toto jakoby ledabylé, lokální prošití dává řemenu navíc také retro vzhled, jehož hezčí označení zní vintage look.

Tloušťka řemenu je v celé délce cca 4mm. To znamená, že je dostatečně robustní i pro větší, sportovní modely hodinek.

Jak říká staré přísloví, dokonalost výrobku se často ukrývá v detailu. Nejinak je tomu i u tohoto řemenu. Kvalitní, hluboce probarvená kůže s jemnou strukturou a spodní kůže Softglove dodává zvýšenou odolnost vůči potu.

Při bližším prozkoumání zjistíte, že svrchní kůže nekončí na hraně řemenu, ale je zahnutá pod podšívku a tím pokrývá i boky řemenu, které bývají často opatřeny pouze barevným nátěrem. Pro uživatele je příjemným doplňkem i přítomnost rychloupínacích stěžejek, které umožňují výměnu řemene i méně zdatným jedincům i bez použití speciálního nářadí (bližší info ZDE).

Správné upevnění na ruce má na starosti trnová spona a dvě provlékací oka, která se spolehlivě postarají o to, aby přečnívající část řemenu byla svém místě. Typická Hirsch spona má zajímavý oblý tvar a je vyrobena z leštěné nerezové oceli.

Hirsch Ranger je nenápadný doplněk, který využitím přírodního materiálu a strohého designu odkazuje na starou řemeslnou práci.

Pro ty, kterým by neseděla tmavě hnědá barva je k dispozici také světle hnědá, nebo černá varianta, viz ZDE.

Jak sluší hodinkám?

Závěrem bych chtěl poděkovat společnosti StrapShop, která řemen na testování zapůjčila.

Text a fotografie: Vít Černý

Témata

, , , , , ,


Napište komentář