Neobyčejná limitovaná edice hodinek FORTIS ANDORA EMOTIONS CHRONOGRAPH

9. Lis 2010 | Článek přečten: 4 585 x

Fortis, Novinky, Pánské hodinky, Značky hodinek

Nová limitovaná edice Fortis vás v první chvíli šokuje – co to má znamenat? Opravdu, hodně nečekané ztvárnění seriózních hodinek renomované značky. Ale proč si trochu neužít svůj čas? Art edice chronografu Fortis nazvaná Emotions je odlehčená, vtipná a inspirující. Popový umělec Andora se snaží navést k tomu, jak trávit a užít si svůj čas. Nápady lze nastavit na otočné lunetě ve čtyřech sekcích. Příslušný „úkol“ uvidíte při každém pohledu na hodinky.

FORTIS ANDORA EMOTIONS CHRONOGRAPH

FORTIS ANDORA EMOTIONS CHRONOGRAPH

Číselník hodinek je místem dalších nezvyklých věcí. Koho nebo co Angorovy kresby charakterizují? Jeho pojetí je extravagantní a veselé. Inspiruje se Zemí, mořem i hvězdami. Šťastné tváře v oceánu nebo moři hvězd, víc očí, víc vidí… Andora prezentuje své umění i na náramku. Už samotné dekorování tahu je netradiční. Veselí smajlíci a gravírování vyplněné černou barvou, jako ruce zdobené hennou.

Nezávislý výtvarník Andora se narodil 7.6.1958 v Západním Berlíně. Jeho umění je barevné a křiklavé. Pop-artový umělec přetváří běžné věci z anonymity a dává jim vlastní duši. Zpočátku maloval výstřední barevné postavičky na boty. Červené, zelené a modré tváře, někdy s více očima, jindy pouze sjedním. Později objevil další předměty každodenního života pro své pop-artové umění (autobusy Mercedes, závodní auta, mopedy, ale i boxerský župan Henryho Maske – olympijského vítěze ve střední váze ze Soulu v roce 1988 nebo dokonce ruskou přepravní raketu na Baikonuru). V roce 1992 vytvořil pro Fortis první Space art edici, která se při příležitosti 80. výročí značky představila letem do vesmíru na palubě rakety PROTON!

Nyní apeluje na život – „žít svůj čas s lehkostí a nadhledem“ prostřednictvím nové limitované edice hodinek – FORTIS ANDORA EMOTIONS CHRONOGRAPH. Tento výstřední automat je na výběr ve dvou jazykových verzích – anglické a německé po 100 ks. Přesný čas zajišťuje švýcarský automatický strojek ETA 7750 s 25 kameny a 28.800 kmity. Titanové pouzdro složené ze 3 částí má průměr 42mm a je vodotěsné 20 bar. Samozřejmostí je safírové sklíčko s oboustrannou antireflexní vrstvou, šroubovací spodní víčko a bezpečnostní překládací spona titanového kovotahu. Výjimečné hodinky zasluhují i výjimečné balení – proto se dodávají ve speciálním boxu z červené kůže s logem FORTIS, garanční kartou a certifikátem.

FORTIS ANDORA EMOTIONS CHRONOGRAPH

FORTIS ANDORA EMOTIONS CHRONOGRAPH

Ref. 659.27.92 M titan, předpokládaná cena cca 100.000 Kč, k dostání na individuální objednávku od ledna 2011.

Zdroj: NEST Praha

Témata

, , , ,


Napište komentář