Hodinky BERING – inspirovány arktickou krásou

11. Čvc 2017 | Článek přečten: 3 963 x

Recenze

Obvykle bývají reklamní slogany takové nanicovaté, nicneříkající. Pokud se ovšem podíváte na právě recenzované hodinky Bering, patrně se mnou budete souhlasit, že v tomto případě kreativec odvedl dobrou práci, a slova z nadpisu jen trefně vystihují skutečnost. Hned v úvodu musím přiznat, že najít na nich nějaké negativum, je téměř neřešitelný úkol.

Pojďme se ale nejdříve podívat na samotný Bering. Osobně si jej řadím mezi tzv. skandinávské značky, které se na našem trhu již poměrně dobře etablovaly. A Bering je dalším úspěšným nositelem tohoto slovního spojení, který má šanci získat si oblibu široké veřejnosti. Značka byla založena roku 2010 (letos slaví šťastné – sedmé výročí) v Dánsku a do štítu si dala jméno svého rodáka – dobrodruha a mořeplavce Vituse Beringa, po kterém je dodnes pojmenován největší ostrov Komandorského souostroví poblíž Kamčatky. Výrobce získal záhy po svém vstupu do hodinářského světa několik mezinárodních cen (ve Velké Británii a Kanadě) a dnes nabízí svým zákazníkům po celém světě širokou paletu náramkových hodinek. Z materiálů používá pro výrobu hodinkových pouzder a náramků ocel, titan i keramiku, v jejich nitru pak nalezneme strojky quartzové, solární i mechanické s automatickým nátahem.
Pro svou dnešní recenzi jsem si vybral hodinky, které mne vzaly za srdce hned, jakmile jsem je poprvé uviděl na webu, a znovu napodruhé, když jsem měl možnost vidět je naživo. Řeč je o unisex modelu 11139-404.

Začněme standardně rozměry: průměr hodinek 39 mm, jejich výška 7 mm. Mají tedy příjemně nízký profil, aniž by působily přehnaně subtilně. Na ruce tak sedí velice pohodlně a to i díky nízké váze 38 gramů.
Použitým materiálem pro jejich tělo je ušlechtilá ocel, upravená do matně broušeného povrchu. Kontrastně lesklé je pak dýnko, nesoucí kromě technických popisků i vkusnou rytinu území polární Arktidy. S ní harmonicky ladí sněhově bílý matný číselník v minimalistickém provedení s decentně vyznačenými minutovými a hodinovými indexy a kulatým datumovým okénkem na úrovni 4. hodiny.
Hodinová a minutová ručka jsou povrchově upraveny do lesku, stejně tak jako vteřinová ručička, která je navíc originálně protažena a probíhá tak po celém průměru číselníku. Na jednom svém konci je barevně zvýrazněna do světle modré „vodní“ barvy tajících ledovců (laskavý čtenář promine trochu básnické nadsázky). Číselník je chráněn safírovým sklíčkem, vysoce odolným proti případnému poškrábání.

Celkový charakter hodinek dotváří matně černý kožený řemínek s klasickou sponou, signovanou logem výrobce. Jeho šíře je 19 mm, a to jak v místě uchycení k pouzdru, tak u spony. O přesný chod hodinek se stará spolehlivý japonský quartzový strojek Citizen Miyota. Výrobcem udávaná vodotěsnost je 3 ATM, hodinky jsou tedy chráněny proti náhodnému postřiku vodou či zásahu deštěm.

Samostatnou kapitolou, o mnohém vypovídající, je i balení hodinek. Výrobce si dal velmi záležet, aby zákazníka příjemně překvapil a potěšil. Jak naložíte s „dárkem“ objeveným uvnitř papírové krabičky, záleží jen na vaší fantazii.

Nezanedbatelnou informací, svědčící o jistotě výrobce svými produkty je jím poskytovaná tříletá záruka na hodinky. Jsem ale přesvědčen, že hodinky, pokud se pro ně rozhodnete, vám budou dělat radost mnohem mnohem déle.
Pro milovníky černých číselníků je rovněž k dispozici totožný model, pouze v odlišném barevném provedení – ref. 11139-402.

Hodinky od mne dostávají 5 bodů z 5 možných. Nenašel jsem na nich nic, co by mi vadilo. Naopak, jako červená nit se mi při psaní recenze honí hlavou myšlenka, že je příjemné zjistit, že za cenu pod 3 tisíce korun lze najít designově originální, harmonicky sladěné, univerzální, kvalitně zpracované a reprezentativní hodinky na denní nošení i sváteční příležitosti.

Za zapůjčení děkuji obchodu Helveti.cz.

Autor: Adam Dvořák

Témata

, , , ,


Napište komentář